Що Україна зараз може дати своїм громадянам?

25 мая 2015
2274 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8812.jpg

Одне з базових питань, які стали задавати в Україні — питання про гроші. Хто кому скільки винен і за що. Багато хто, цілком логічно, захотіли революції зліва. Типова позиція якої — держава повинна мені все і навіть трохи більше. На логічне запитання де ж взяти стільки грошей, відповідь одна — «якщо різко перестати красти, гроші знайдуться на все». Про те, що Україна безнадійно відстала у рівні розвитку виробничих сил і займатися треба в першу чергу ними, пояснювати таким лівим революціонерам зазвичай марно. Тим більше багато озброюються аргументом «у фейсбуці сказали, по телевізору написали, що можна і пенсії в 10000 грн. призначити».

Тут ми стикаємося з базовою проблемою. Грошей немає, реального виробничого потенціалу для широкої соціальної системи немає. Та ще з нашим рівнем корупції (боротьба з якою на роки, а розвиток виробничих сил — на десятиліття).

Багато хто скаже: а як же Скандинавія і Європа взагалі? А що Скандинавія? У них вже є національний продукт, який можна розподіляти для досягнення загальної радості. Правда, тепер та ж Скандинавія практично не приваблює іноземних інвестицій і там дуже повільне зростання національного доходу.

Так ось. Що в реальності собі може дозволити держава Україна (тут, до речі, ми прямо спираємося на досвід наздоганяючих країн Азії та інших частин світу) з соціальних питань (з міркувань доцільності і співчуття)? Це, до речі, за умови ефективної боротьби з корупцією та бюрократичним апаратом.

З міркувань співчуття Україна може і повинна собі дозволити:

1. Турботу про дітей (у першу чергу — по лінії з здоров'я та забезпечення в перші роки їхнього життя) і батьках, які з об'єктивних причин не можуть їх забезпечити.

2. Турботу про інвалідів (хоча і тут, в першу чергу, мова йде про соціальну адаптацію та створенні умов для життя, а не про гроші). До речі, створення комфортних умов та підвищення рівня толерантності до інвалідів — питання до суспільства не менше, ніж до держави.

3. Турботу про немічних старих (непрацездатних та одиноких в першу чергу).

Знову ж таки, всі три пункти — виходячи з можливостей і в першу чергу. Чому тут не згадана пенсійна система в цілому? Тому що я переконаний, що зараз в нинішньому вигляді вона нам просто не по кишені. І такий пенсійний вік не по кишені, і саму систему у нас зараз українська економіка оплачувати не може.

Похожие статьи:

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети