Що Україна зараз може дати своїм громадянам?

25 мая 2015
2478 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8812.jpg

Одне з базових питань, які стали задавати в Україні — питання про гроші. Хто кому скільки винен і за що. Багато хто, цілком логічно, захотіли революції зліва. Типова позиція якої — держава повинна мені все і навіть трохи більше. На логічне запитання де ж взяти стільки грошей, відповідь одна — «якщо різко перестати красти, гроші знайдуться на все». Про те, що Україна безнадійно відстала у рівні розвитку виробничих сил і займатися треба в першу чергу ними, пояснювати таким лівим революціонерам зазвичай марно. Тим більше багато озброюються аргументом «у фейсбуці сказали, по телевізору написали, що можна і пенсії в 10000 грн. призначити».

Тут ми стикаємося з базовою проблемою. Грошей немає, реального виробничого потенціалу для широкої соціальної системи немає. Та ще з нашим рівнем корупції (боротьба з якою на роки, а розвиток виробничих сил — на десятиліття).

Багато хто скаже: а як же Скандинавія і Європа взагалі? А що Скандинавія? У них вже є національний продукт, який можна розподіляти для досягнення загальної радості. Правда, тепер та ж Скандинавія практично не приваблює іноземних інвестицій і там дуже повільне зростання національного доходу.

Так ось. Що в реальності собі може дозволити держава Україна (тут, до речі, ми прямо спираємося на досвід наздоганяючих країн Азії та інших частин світу) з соціальних питань (з міркувань доцільності і співчуття)? Це, до речі, за умови ефективної боротьби з корупцією та бюрократичним апаратом.

З міркувань співчуття Україна може і повинна собі дозволити:

1. Турботу про дітей (у першу чергу — по лінії з здоров'я та забезпечення в перші роки їхнього життя) і батьках, які з об'єктивних причин не можуть їх забезпечити.

2. Турботу про інвалідів (хоча і тут, в першу чергу, мова йде про соціальну адаптацію та створенні умов для життя, а не про гроші). До речі, створення комфортних умов та підвищення рівня толерантності до інвалідів — питання до суспільства не менше, ніж до держави.

3. Турботу про немічних старих (непрацездатних та одиноких в першу чергу).

Знову ж таки, всі три пункти — виходячи з можливостей і в першу чергу. Чому тут не згадана пенсійна система в цілому? Тому що я переконаний, що зараз в нинішньому вигляді вона нам просто не по кишені. І такий пенсійний вік не по кишені, і саму систему у нас зараз українська економіка оплачувати не може.

Похожие статьи:

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети