Що взамін за свої мільярди потребує МВФ?

27 марта 2015
2178 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article7971.jpg

Чотирирічна програма дозволить Україні втримати економіку на плаву і стабілізувати курс гривні. Але за це доведеться заплатити чималу ціну.

Таку думку висловив Юрій Городниченко, професор Каліфорнійського університету в Берклі, співзасновник і член редколегії «VoxUkraine».

МВФ опублікував деталі нової програми розширеного фінансування (Extended Fund Facility — EFF) для України. Вона включає ряд ефективних змін в порівнянні з попередньою програмою допомоги.

По-перше, як раніше вже обговорювалося, програма забезпечить таке необхідне вливання іноземної валюти на ринок України, що дасть НБУ можливість заспокоїти паніку на валютному ринку і стабілізувати курс гривні. По-друге, більша частина коштів від МВФ (майже $ 10 млрд) надійде в 2015 році, який буде критичним для України.

По-третє, умови нової програми зобов'язують український уряд почати негайну реалізацію необхідних реформ. Враховуючи те, як повільно проводилися реформи в 2014 році, ця умова є дуже важливою.

По-четверте, нова програма від МВФ дозволить Україні залучити більше зовнішнього фінансування з різних джерел, що допоможе знизити навантаження на бюджет.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети