Сергій Тригубенко: Земельний банк дасть нам можливість нефіскально наповнити держбюджет

30 декабря 2014
3488 просмотров Голосов: 0 Автор:inform
article6500.jpg

Наслідком багаторічної неефективної практики державного фінансового управління став гострий дефіцит фінансового ресурсу в нашій країні. Ситуація, що склалася, вимагає вжити невідкладних заходів, спрямованих на залучення додаткового внутрішнього і зовнішнього фінансування економіки.

Одним з нефіскальних інструментів фінансової «реанімації» країни може стати Земельний банк, вважає Голова Федерації роботодавців АПК, народний депутат України Сергій Тригубенко. За його словами, в України є унікальний незадіяний ресурс, розумне використання якого дозволить швидко та результативно залучити інвестиції у реформування країни, при цьому уникнувши фіскального виснаження бізнесу і суспільства, – це земля.

«В Україні приблизно 41 млн. с/г угідь. З них близько 32 млн. га орної землі, що становить 12% від загального обсягу орної землі в Європі. Приблизно 16 млн. га української орної землі є в державній власності. На цих землях можливо не тільки вирощувати сільгосппродукцію – їх можна використати як потужний ресурс економічного зростання країни», – переконаний Сергій Тригубенко.

«Земельний банк з розгалуженою мережею регіональних відділень міг би випустити фінансові інструменти з невисокою прибутковістю – наприклад, забезпечені землею облігації з терміном погашення 5-10 років», – пояснив парламентар.

Крім того, за його словами, можна було б передати державний земельний ресурс в ефективне управління на конкурсних умовах і отримати ще одне стабільне джерело фінансових надходжень до бюджету.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk