Скільки безробітних в Україні?

29 марта 2015
9514 просмотров Голосов: 2 Автор:Вова Шешурак
article8011.jpg

Офіційні показники безробітних в Україні можуть викликати тільки сміх. Їх у нас всього 576 тис. чоловік. Так що можна і не звертати уваги. Воно й зрозуміло. Немає сенсу — допомога по безробіттю мізерна, і то не платять останнім часом. Тому, на цей показник можна і не звертати уваги.

Є інший показник — рівень безробіття за методикою Міжнародної організації праці. Згідно з показником МОП за підсумками 2014 року рівень безробіття склав 1871000 осіб або 9,7% по відношенню до працездатного населення України.

У 2013 році цей показник був 7,8% (розрахунки за 2014 і 2013 роки без урахування Криму). Але і цей показник лише частково висвітлює ситуацію, так як він розраховується на підставі опитувань. У нас же не всі люди готові сказати правду. Хоча певною мірою він дозволяє робити деякі висновки.


І все ж, як можна розрахувати кількість реальних безробітних в Україні?


Для початку беремо загальну кількість усього працездатного населення України. Це розрахувати не складно. За підсумками 2014 року таких було 19 млн. чоловік. Дійсно не багато, так як у нас дуже багато пенсіонерів, і тому із загальної кількості населення України працездатних менше половини. І це факт.

Є дані про кількість працюючих українців за наймом. Таких за підсумками 2014 було близко 7,8 млн. чоловік. Це з урахуванням і тих, хто працює держслужбовцями і служить в армії і міліції. Разом залишається 11,2 млн. чоловік. Але варто виключити і близько 2 млн. приватних підприємців та офіційно працюючих у них співробітників залишається 9,2 млн. чоловік. Варто, мабуть, виключити і студентів, а це близько 1,8 млн. чоловік. Разом залишається близько 7,4 млн. чоловік.

Приблизно на такі результати, вийшли і фахівці Державної служби статистики, які порахували економічно неактивне працездатне населення за 2014 рік, у них вийшов показник 7,6 млн. чоловік. Ось це і є з точки зору МОП безробітні, або точніше особи які тимчасово не працюють.

А ось тепер вже наші особливості. Зрозуміло, що частина цих людей, а може і велика частина, працює за кордоном. Тому, коли говорять, що за кордоном працює 3-4 млн. українців, швидше за все, так воно і є. Тим більше, якщо врахувати приплив грошей від заробітчан в Україну, а це близько 5-7 млрд. доларів за рік, то в цілому, це логічно, що така кількість гастарбайтерів може таку суму і перерахувати до України.

Частина українців працює в тіньовій економіці і тут теж можна тільки гадати, скільки їх там 2 або всі 7 млн. чоловік.

Ситуація у нас на ринку праці заплутана. І це дуже радує нашу владу. У нас є маса проблем, як перейменувати міністерства і перефарбувати паркани, які пам'ятники знести, і які побудувати, як нам краще обізвати ненависну нам Росію, але зате у нашої влади немає взагалі проблем з безробіттям.

Тому що українці вже давно зрозуміли, що сподіватися на владу безглуздо і можна сподіватися тільки на себе і на своє вміння знаходити і роботу, і заробітки.

Похожие статьи:

Экономика​Ще один український банк визнаний проблемним

ЭкономикаГоловна проблема України, про яку не говорять

ЭкономикаВсі бідні українці тепер стануть і бездомними

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk