The Telegraph: Війна з Росією обернула економіку України в руїни

30 апреля 2015
2904 просмотра Голосов: 1 Автор:Вова Шешурак
article8467.jpg

Україна втягнута в безперервний конфлікт з Росією, а це загрожує її економіці глибокої багаторічної кризи через необхідність розривати комерційні зв'язки з Москвою. Гостра потреба проведення структурних державних реформ погіршує ситуацію. Така думка Світового банку.

За його свіжим прогнозами падіння ВВП в Україні в 2015 році складе 7,5%.

У 2014 році експерти озвучували показник падіння ВВП 6,8% ,. У жовтні минулого року Світовий банк оцінював рівень зниження української економіки на 2015 рік в 1%. За оцінкою Міжнародного валютного фонду падіння українського ВВП складе 5,5%.

«Враховуючи ситуацію на сході країни, ми вважаємо, що обсяг ВВП продовжить стрімко падати, особливо в першій половині поточного року», — йдеться в останній заяві Світового банку.

Є надія, що позитивні зміни стану української економіки стануть помітні вже в 2016 році. Однак такий прогноз «дуже ризикований».

Швидше за все економіка зіткнеться з тривалим періодом рецесії, особливо у випадку, якщо торговельні відносини між країнами-сусідами продовжать погіршуватися, а Києву не вдасться здійснити необхідні реформи в енергетичному та банківському секторах.

«Очікується, що після значного зниження протягом трьох найближчих років, зростання економіки відновиться. У першу чергу від низького до помірного підніметься рівень інвестування», — говоритися в заяві.

«Подальше погіршення торгових відносин з Росією може привести до тривалої кризи, вихід з якої зажадає переорієнтації українського експорту на інші ринки, більшого часу і великих інвестицій».

Минулого місяця МВФ виділив Україні черговий пакет фінансової допомоги в розмірі 17,5 млрд. доларів. Цей транш є частиною чотирирічного плану з надання, «швидкої невідкладної допомоги» терпить крах фінансової системи країни.

Світовий банк закликав політиків до швидких дій: скоротити неефективне субсидування в галузі енергетики, сільського господарства та вугільної промисловості, а також здійснити реформи у пенсійній системі.

Російська економіка також несе серйозної шкоди внаслідок конфлікту з Україною.

Минулого тижня прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв визнав, що в країні подвійний шок — від падіння цін на нафту, по-перше, введення західними країнами санкцій, по-друге, представляє для економіки РФ безпрецедентний виклик.

Він повідомив, що в першому кварталі економіка впала на 2% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і додав, що санкції можуть завдати Росії збитків в сумі близько 75 млрд. євро — приблизно 4,8% ВВП.

Похожие статьи:

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети