The Telegraph: Війна з Росією обернула економіку України в руїни

30 апреля 2015
2466 просмотров Голосов: 1 Автор:Вова Шешурак
article8467.jpg

Україна втягнута в безперервний конфлікт з Росією, а це загрожує її економіці глибокої багаторічної кризи через необхідність розривати комерційні зв'язки з Москвою. Гостра потреба проведення структурних державних реформ погіршує ситуацію. Така думка Світового банку.

За його свіжим прогнозами падіння ВВП в Україні в 2015 році складе 7,5%.

У 2014 році експерти озвучували показник падіння ВВП 6,8% ,. У жовтні минулого року Світовий банк оцінював рівень зниження української економіки на 2015 рік в 1%. За оцінкою Міжнародного валютного фонду падіння українського ВВП складе 5,5%.

«Враховуючи ситуацію на сході країни, ми вважаємо, що обсяг ВВП продовжить стрімко падати, особливо в першій половині поточного року», — йдеться в останній заяві Світового банку.

Є надія, що позитивні зміни стану української економіки стануть помітні вже в 2016 році. Однак такий прогноз «дуже ризикований».

Швидше за все економіка зіткнеться з тривалим періодом рецесії, особливо у випадку, якщо торговельні відносини між країнами-сусідами продовжать погіршуватися, а Києву не вдасться здійснити необхідні реформи в енергетичному та банківському секторах.

«Очікується, що після значного зниження протягом трьох найближчих років, зростання економіки відновиться. У першу чергу від низького до помірного підніметься рівень інвестування», — говоритися в заяві.

«Подальше погіршення торгових відносин з Росією може привести до тривалої кризи, вихід з якої зажадає переорієнтації українського експорту на інші ринки, більшого часу і великих інвестицій».

Минулого місяця МВФ виділив Україні черговий пакет фінансової допомоги в розмірі 17,5 млрд. доларів. Цей транш є частиною чотирирічного плану з надання, «швидкої невідкладної допомоги» терпить крах фінансової системи країни.

Світовий банк закликав політиків до швидких дій: скоротити неефективне субсидування в галузі енергетики, сільського господарства та вугільної промисловості, а також здійснити реформи у пенсійній системі.

Російська економіка також несе серйозної шкоди внаслідок конфлікту з Україною.

Минулого тижня прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв визнав, що в країні подвійний шок — від падіння цін на нафту, по-перше, введення західними країнами санкцій, по-друге, представляє для економіки РФ безпрецедентний виклик.

Він повідомив, що в першому кварталі економіка впала на 2% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і додав, що санкції можуть завдати Росії збитків в сумі близько 75 млрд. євро — приблизно 4,8% ВВП.

Похожие статьи:

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети