Українські банки зміцнюють свою позицію

29 мая 2015
2225 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8874.jpg

Дуже багато разів діючому керівництву НБУ радили припинити слухати безглузді і неправильні поради МВФ і зробити в Україні нормальний, контрольований, відносно фіксований курс гривні, який би був орієнтований на ревальвацію гривні, а не девальвацію, як це було до Майдану при колишньому керівництві НБУ.

Вони довго сперечалися, і довго розповідали про таргетування і гнучкий курс гривні, але, врешті-решт, коли вони повністю втратили контроль над валютним ринком України і курс долара злетів до позначки вище 40 грн за долар, нарешті, прислухалися до розумних порад окремих українських фахівців.

Фактично з кінця лютого 2015 НБУ регулярно почав зменшувати кількість гривні в банківській системі, і хоча і ручним методом, але почали обмежувати продаж валюти імпортерами. В результаті за період з лютого по травень 2015 відбулася ревальвація гривні на 15%, а в останні півтора місяці курс гривні фактично коливається в діапазоні 21-23 грн.

Було б добре, щоб глава НБУ Валерія Гонтарєва прислухалася до порад і зробила фіксований курс гривні ще в 2014 році. Але нехай краще пізно, ніж ніколи. У кожному разі, стабільний курс гривні та ревальвація гривні ще раз довели і показали, що дійсно потрібно валютному ринку України, і наскільки це позитивно впливає на банківську систему і економіку країни в цілому.

Згідно з офіційними даними НБУ за 2014 рік українці забрали з банків депозитів у гривні на суму 32 млрд. грн, і 9 млрд. дол. валютних депозитів. Всього було вилучено з банківської системи депозитів у гривні на 23% за весь 2014 рік, а у валюті майже на 40%. І це при тому, що багато банки не віддавали в термін депозити або віддавали з великими обмеженнями, навіть більш жорсткими, ніж встановив НБУ.

Зрештою, все це стало наслідком помилок, допущених НБУ часів Кубіва-Гонтаревої, які скористалися абсурдними порадами МВФ і обвалили гривню. Як результат, замість економічного дива, яке обіцяли радники МВФ, в Україні почалася паніка, яка фактично привела до краху українську банківську систему. Ось так одна помилка може призвести до колосальних втрат.

На початку 2015 року керівництво НБУ продовжував проводити згубну політику девальвації гривні, навіяну МВФ. Як результат, за січень 2015 з банківської системи забрали гривневих депозитів на суму 4,5 млрд. грн і валютних на суму близько 0,5 млрд. дол.

Дуже важливо для керівництва НБУ утримати стабільний курс гривні до кінця поточного року. Навіть якщо МВФ радитиме чергові дурниці з гнучким курсом, просто не потрібно звертати уваги на їхні поради, а жорстко тримати курс, можна навіть сказати «вчепившись зубами». Можна допустити гнучку і плавну девальвацію гривні до рівня 25 грн до кінця року. Але цей рубіж повинен бути жорсткий і нездоланний.

Як бачите, якщо робити правильні кроки і не слухати поради МВФ, то дійсно можна розпочати відродження банківської системи України. А при бажанні можна повернути і гроші в банківську систему, і відродити кредитування економіки. Так як економіка України буде постійно падати, якщо не відродити кредитування бізнесу. Без кредитів бізнес існувати не може. Це закон не тільки банківської системи, а й усієї нашої економіки.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети