Уряду потрібно негайно знизити ціну на газ

2 мая 2015
3026 просмотров Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article8479.jpg

Сьогодні темпи ревальвації гривні значно прискорилися, і станом на 02.05 курс досяг позначки 22,50 грн за долар. У зв'язку з чим я в черговий раз хочу зажадати від нашого енергетичного міністра Демчишина терміново знизити ціну на газ для населення.

Нагадаю дослівно, що заявив минулої п'ятниці Демчишин, коли пояснював неможливість зменшення ціни на газ для населення.

«Насправді, ціна на газ формувалася на момент, коли курс гривні був 22,50… А вартість імпортного газу становила десь приблизно 300-305 доларів. Тому на даний момент, звичайно, у міру зменшення вартості газу нижче 250 доларів ми будемо мати можливість переглянути питання, але, на жаль, долар на сьогодні коштує більше, ніж 22,50. І це не дає можливість перерахувати, тобто знизити цю вартість газу в повній мірі. Тобто, економія на імпортному газі є, але вона компенсується значною мірою курсовими різницями », — відповів він тоді на питання парламентарія Іллюк, чому не знижується ціна газу в Україну, якщо подешевшав на 70 доларів імпортний газ і відбулося істотне зміцнення гривні.

Ну що ж, на той момент — на минулу п'ятницю — дана відповідь була хоча б частково справедливою. У тій частині, курс тоді дійсно був вищий, ніж 22,5 грн за дол (він перевищував в п'ятницю позначку 23 грн за дол).

Однак по суті цей аргумент Демчишина був фальшивим, тому я зараз поспішаю доповісти, що сьогодні на міжбанківському валютному ринку торги по долару розпочались на рівні 22,9 грн за дол (на продажу), але потім пішло швидке зниження, і курс впав навіть нижче рівня 21,7 — до 21,55 грн за дол.

Отже, навіть якщо взяти вищенаведені доводи Демчишина за справедливість, то зараз потрібно істотно знижувати ціну на газ для населення — приблизно на чверть. З урахуванням же подальшого зниження ціни на імпортний газ у третьому кварталі, опускати ціну потрібно, мінімум, у півтора рази. А якщо у формули для розрахунку включити ще й набагато більш дешевий український газ — тоді взагалі в три рази.

Прошу, пане Демчишин, відповідати за свої слова і негайно переглянути ціни на газ для населення України у бік пониження!

А також припиняй закуповувати зараз імпортний газ для наповнення підземних сховищ в збиток для держави і громадян!

Похожие статьи:

Новости УкраиныСвітовий банк погіршив прогноз спаду економіки України

Новости ЭкономикиСвітовий банк покращив прогноз щодо глобальної економіки

Новости в миреВ Білорусії почалися проблеми з економікою

Новости ЭкономикиРоссия передумала развивать экономику Крыма

Новости ЭкономикиЧерез тиждень зарплати українців можуть зменшатись - експерт

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети