Від бюджету на 2016 рік постраждають бідні люди та середній клас

29 декабря 2015
3054 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article11512.jpg

Верховна Рада і уряд традиційно поклали народові під ялинку державний бюджет та оновлені податки.

 

Створювався документ насилу, голосували за нього — з першими півнями — о четвертій ранку. Вже зрозуміло, що привід для радості є в армії і поліції. А чого, наприклад, чекати бюджетникам, пенсіонерам або дрібним підприємцям.

Бюджет на 2016 рік український парламент приймав традиційно: напередодні нового року, в поспіху. Четвер плавно перейшов в п'ятницю і в четвертій ранку в головному фінансовому документі країни поставили крапку.

 «Від цього бюджету природно постраждають бідні люди, від цього постраждає середній клас як зазвичай більшою мірою, багаті теж постраждають через погіршення стану економіки. Виграє тільки один дуже маленький привілейований клас чиновників, які дуже близькі до бюджетного корита », — говорить експерт Ерік Найман.

Протягом всього тижня до Верховної Ради проводились суперечки. Хтось турбувався про збереження робочого місця, а інших українців лякала перспектива стрімкого падіння рівня життя.

Пенсії, до речі, обіцяють зрости, на 7 доларів за нинішнім курсом. Але, якщо розмір пенсії в три рази перевищить мінімальний — доведеться заплатити п'ятнадцяти відсотковий податок. Тим не менш, один з основних посилів нового бюджету — збільшення соціальних стандартів.

Витрати на соціальну сферу в наступному році зростуть удвічі. У 2016 році, крім пенсії поступово підтягнеться прожитковий мінімум (січень 2016 — 1330грн — грудень 2016 -1496грн) і мінімальна заробітна плата (січень 2016 — 1378 грн — грудень 2016 — 1550грн).

Але, за словами експертів, це зростання спочатку нівелюється інфляцією, яку мінфін явно недооцінив, а після доведеться ще доплатити з народної кишені. «Інфляція в 12 відсотків це занадто мало.

Знову Мінфін і Кабінет міністрів закладають по суті 30 млрд. гривень інфляційного податку, який вилучать з кишені кожного українця. 800 гривень кожен українець заплатить за рахунок більш високої інфляції ніж те, що очікує міністерство фінансів », — пояснює експерт… Саме тому прийняття поправок до податкового кодексу за напруженням пристрастей не поступалася бюджетним баталіям.

Для прискорення процесу використовували всі доступні засоби. У той день не допомогло. Більшість парламентських фракцій все так само відмовлялися підтримувати зміни до податкового кодексу. 

Серед парламентських фракцій, критиків бюджету вистачало, чого не скажеш про голоси для його прийняття.

 Експерти ж у такому апокаліптичному сценарії не впевнені, мовляв таке блискавичне ухвалення — данина вимогам МВФ. Але бюджетні прогнози Кабінету міністрів вже назвали дуже позитивними. 

Похожие статьи:

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети