В держвласності має залишитися до 10-15 підприємств, решта - піти з молотка

20 мая 2015
2320 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8719.jpg

«Продати все, крім совісті» услід за грузинами вирішили і в українському уряді. Згідно задумів Кабміну, в держвласності має залишитися до 10-15 підприємств, решта — піти з молотка. У будь-якій справі нарівні з гарячим серцем добре б мати холодну голову. За благородними планами з наповнення бюджету і пошуку ефективних власників не потрібно забувати про більш важливі речі.

У приватизаційний список Кабміну потрапили ряд стратегічних підприємств, які продавати ні в якому разі не можна. Вони стоять на сторожі економічних і національних інтересів країни. Наприклад, у цьому переліку виявилася інфраструктура меліоративних систем. Важливість зрошення в південних регіонах навіть при бажанні важко переоцінити. У Херсонській, Миколаївській та Одеській областях, які прийнято відносити до зон ризикованого землеробства, без зрошення сільське господарство не виживе. Подивіться, на що перетворилися кримські поля без води. Тривалий час ми спостерігали зацікавленість і спроби певних структур в приватизації всієї зрошувальної системи, і зокрема — інженерних споруд. Якби їм це вдалося, аграрії південних регіонів могли опинитися в повній залежності від монополіста на ринку, який фактично диктував умови та ціни.

У гонитві за інвестором уряд забуває про важливі моменти. Навіть у США, до досвіду яких у нас прийнято апелювати, всі магістральні споруди є федеральною власністю. Я вже не кажу про те, що на розвиток внутрішньогосподарських систем зрошення держава пропонує фермерам 50% фінансування.

На початку тижня парламент у другому читанні прийняв закон, що забороняє приватизацію зрошувальних систем і головних інженерних споруд. Хтось казав, що закон не потрібен, мовляв, боротьба з вітряними млинами.

Важливо розуміти, що до сьогоднішнього дня існувала можливість приватизувати земельні ділянки, на яких розташовані об'єкти інженерної інфраструктури зрошувальних систем. Так, згідно з положенням частини п'ятої статті 1 Закону України «Про меліорацію земель», дані ділянки були визначені як складові елементи меліоративних систем.

Так, ми уникли ризиків приватизації. Але це тільки перший крок, наступним рішенням має стати формування міжвідомчої групи зі створення концепції та стратегії розвитку зрошувальних систем. До речі, прийняття останньої є однією з головних умов Світового банку, який раніше вже висловив готовність інвестувати в українську меліорацію.

Похожие статьи:

Новости ЭкономикиСуд призупинив приватизацію Центренерго

ЭкономикаДля приватизації зараз не час

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети