В Україні скасували спецмита на іномарки

2 октября 2015
2036 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article10485.jpg

В Україні на вимогу СОТ нарешті скасували спецмита на іномарки. Однак істотного здешевлення автомобілів експерти радять не чекати. Справа в тому, що наша країна в квітня 2013 року ввела на три роки спецмита на імпорт нових легкових авто незалежно від країни походження та експорту. Для машин з об'ємом бензинового двигуна 1 — 1,5 л вона склала 6,46%, з об'ємом 1,5 — 2,2 л — 12,95%.

— Відтоді Україна вже двічі знижувала ці ставки, — говорить гендиректор Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів Олег Назаренко. — Перед скасуванням вони становили 2,15% для бензинових двигунів до 1,5 літра і 4,32% для машин з мотором від 1,5 до 2,2 літра.

Тобто зниження цін якщо і буде, то вельми символічним. А з нового року іномарки можуть істотно подорожчати. Справа в тому, що в Україні не можна буде завозити автомобілі з нормами токсичності нижче, ніж Євро-5.

— Європа вже перейшла на стандарт Євро-6, — пояснює Олег Назаренко. — Зараз там практично припинили виробництво авто з нормами Євро-5. Дотепер у ЄС виробляли авто з нормами Євро-4 для ряду третіх країн, у тому числі й України. Окремо залишати лінію для виробництва авто з нормами Євро-5 тільки для України ніхто не буде. А машини, які відповідають нормам Євро-6, істотно дорожчі.

Як кажуть експерти, для машин з бензиновим мотором введення нових норм не сильно вплине на їх ціну, а для дизельних моделей виробникам доведеться встановлювати додаткові системи очищення вихлопу, які суттєво здорожують машину. Деякі виробники і зовсім були змушені зняти популярні дизельні моделі з виробництва, так як вони не відповідають високим екологічним нормам.

Похожие статьи:

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети