В Україні скоро закриють безліч страхових компаній

16 июля 2015
1823 просмотра Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article9667.jpg

Нацкомісія з регулювання ринків фінпослуг готує проект поправок до Закону «Про фінансові послуги». Документ дасть регуляторам повноваження примусово ліквідувати піднаглядні фінустанови, в тому числі страховиків, якщо комісія переконається в їх неплатоспроможності.

«За нашими оцінками, з 14 млрд грн резервів, сформованих страховиками у 2014 році, якісними активами було вкрито не більше 7 млрд грн, тобто половина компаній є де-факто неплатоспроможними, хоча де-юре вони здають красиві баланси ..», — Заявила генеральний директор Української федерації страхування Галина Третьякова.

Найближчим часом комісія має намір прийняти нове положення про якість активів страховиків. Вона встановлять вимоги до цінних паперів, в які компаніям дозволять інвестувати резерви, до кредитних рейтингів банків, де можуть розміщуватися активи СК і т. д. «Страховиків, які не виконають ці вимоги, комісія може віднести до категорії неплатоспроможних, а значить, примусово ліквідувати, якщо комісія отримає таке право, наступного року з ринку можуть піти до сотні компаній, у тому числі досить великих.», — Прогнозує член Нацфінпослуг Олександр Залєтов. За його словами, процедура введення тимчасових адміністрацій довела свою неефективність. Як правило, адміністраторам дістаються компанії- «пустушки», з яких виведені всі активи. Через три-чотири місяці, переконавшись, що рятувати вже нічого, страховика передають ліквідаційній комісії.

Яскравий приклад — СК «Гарант-Авто», яка ще кілька років тому була одним з лідерів ринку. Колись викуплена у австрійської Generali Vienna Group компанія потім перекочувала до рук колишніх господарів — структур «УкрАвто» Таріела Васадзе, а потім була продана структурам, пов'язаним з Міським комерційним банком. Тимчасова адміністрація в «Гарант-Авто» введена 31 березня на рік. Але регулятор схаменувся надто пізно: з СК вже вивели всі активи. Інвестора для страховика, колись входив у першу десятку продавців «автоцивілки», досі шукають.

У Нацкомфінпослуг нарікають, що поки що безсилі почистити ринок через чинний мораторій на перевірки бізнесу. У результаті кількість страховиків навіть прибуває. На кінець 2014 року в Україні було зареєстровано 325 страхових компаній, а за підсумками першого кварталу 2015 їх стало вже 330. Видимість «чистки» пройшла тільки в лайфовому сегменті. З початку поточного року з держреєстру виключені п'ять страховиків життя. Ліцензія ще однієї компанії — СК «Зеніт» — анульована.

Втім, ідея примусової ліквідації може виявитися не настільки вдалою, як здається на перший погляд. Якщо регулятор не буде відслідковувати ситуацію в СК, заздалегідь виявляючи проблеми, ситуація де-факто не зміниться.

Опубліковано у тижневику «Деловая столица» від 13 липня 2015 (№ 28/738)

Похожие статьи:

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети