В Україні скоро закриють безліч страхових компаній

16 июля 2015
1794 просмотра Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article9667.jpg

Нацкомісія з регулювання ринків фінпослуг готує проект поправок до Закону «Про фінансові послуги». Документ дасть регуляторам повноваження примусово ліквідувати піднаглядні фінустанови, в тому числі страховиків, якщо комісія переконається в їх неплатоспроможності.

«За нашими оцінками, з 14 млрд грн резервів, сформованих страховиками у 2014 році, якісними активами було вкрито не більше 7 млрд грн, тобто половина компаній є де-факто неплатоспроможними, хоча де-юре вони здають красиві баланси ..», — Заявила генеральний директор Української федерації страхування Галина Третьякова.

Найближчим часом комісія має намір прийняти нове положення про якість активів страховиків. Вона встановлять вимоги до цінних паперів, в які компаніям дозволять інвестувати резерви, до кредитних рейтингів банків, де можуть розміщуватися активи СК і т. д. «Страховиків, які не виконають ці вимоги, комісія може віднести до категорії неплатоспроможних, а значить, примусово ліквідувати, якщо комісія отримає таке право, наступного року з ринку можуть піти до сотні компаній, у тому числі досить великих.», — Прогнозує член Нацфінпослуг Олександр Залєтов. За його словами, процедура введення тимчасових адміністрацій довела свою неефективність. Як правило, адміністраторам дістаються компанії- «пустушки», з яких виведені всі активи. Через три-чотири місяці, переконавшись, що рятувати вже нічого, страховика передають ліквідаційній комісії.

Яскравий приклад — СК «Гарант-Авто», яка ще кілька років тому була одним з лідерів ринку. Колись викуплена у австрійської Generali Vienna Group компанія потім перекочувала до рук колишніх господарів — структур «УкрАвто» Таріела Васадзе, а потім була продана структурам, пов'язаним з Міським комерційним банком. Тимчасова адміністрація в «Гарант-Авто» введена 31 березня на рік. Але регулятор схаменувся надто пізно: з СК вже вивели всі активи. Інвестора для страховика, колись входив у першу десятку продавців «автоцивілки», досі шукають.

У Нацкомфінпослуг нарікають, що поки що безсилі почистити ринок через чинний мораторій на перевірки бізнесу. У результаті кількість страховиків навіть прибуває. На кінець 2014 року в Україні було зареєстровано 325 страхових компаній, а за підсумками першого кварталу 2015 їх стало вже 330. Видимість «чистки» пройшла тільки в лайфовому сегменті. З початку поточного року з держреєстру виключені п'ять страховиків життя. Ліцензія ще однієї компанії — СК «Зеніт» — анульована.

Втім, ідея примусової ліквідації може виявитися не настільки вдалою, як здається на перший погляд. Якщо регулятор не буде відслідковувати ситуацію в СК, заздалегідь виявляючи проблеми, ситуація де-факто не зміниться.

Опубліковано у тижневику «Деловая столица» від 13 липня 2015 (№ 28/738)

Похожие статьи:

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети