В Україні величезний чорний валютний ринок

4 июня 2015
3337 просмотров Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article8974.jpg

Це не таємниця, що в Україні величезний чорний валютний ринок. І, здавалося б, було б доцільно ліквідувати його. Але, уряд Арсенія Яценюка явно цього робити не хоче. Або, швидше, не бажає ображати наш чорний валютний ринок. Тільки так можна зрозуміти дії цього уряду.

Якщо це чорний валютний ринок, то сама логіка підказує, що всі операції на ньому є незаконними. І дійсно, згідно з українським законодавством, валютообмінні операції в Україні без ліцензії НБУ, є злочином, за яке існує і адміністративне, кримінальне покарання. Але, одна справа закон, а інша справа, як цей закон виконується.

Що заважає міліції і різного роду перевіряючим закривати всі нелегальні обмінники валюти? Дуже часто вони і не ховаються. Вони реально працюють, часто дають оголошення в Інтернеті про свої послуги.Залишилася справа за малим: виявити і закрити. Зрозуміло, що це не повністю ліквідує чорний валютний ринок, але суттєво його зменшить. Якщо не буде реклами обміну валюти в нелегальних обмінниках і самих цих обмінників, то українці не будуть так масово міняти валюту на чорному валютному ринку. І тоді валюта перейде на легальний валютний ринок. Тим більше, що після того, як НБУ відмовився від хибної політики гнучкого курсу і повернувся до стабільного курсу гривні, як це було до Майдану, продажі валюти в обмінниках зросли. Народ почав більше здавати валюту, а не купувати. Як кажуть, треба ловити момент.

А що робить наша влада? Правильно. Вона хоче з 1 липня 2015 року закрити велику частину легальних пунктів обміну валюти, але при цьому «закриває очі» на нелегальні валютні обмінники. Це дійсно дуже «хитрий метод» боротьби з чорним валютним ринком шляхом ліквідації легального валютного ринку. Чому з 1 липня 2015? Все просто: з 1 липня валютні обмінники повинні встановити касові апарати, при цьому всі забули, що зараз легальні обмінники валюти, як банків, так і фінансових компаній, які здійснюють легальний обмін валюти, працюють з використанням спеціальної програми НБУ. Зрозуміло, що поява двох систем обліку, відразу створить проблеми. Бо вийде, що не можна за допомогою касових апаратів, які використовуються для торгівлі, враховувати обмін валюти, не порушуючи інструкції НБУ.

Результат не змусить себе довго чекати. Просто з 1 липня 2015 року закриється більшість легальних пунктів обміну валюти, перш за все, в багатолюдних місцях. Бо, як правило, там працюють обмінники валюти від фінансових компаній, які мають ліцензію НБУ на обмін валюти. Тепер вони просто не зможуть працювати з касовими апаратами, так як будуть порушувати інструкції НБУ, а працюючи без касових апаратів, будуть порушувати інструкції податкової. Геніально придумано.

Дійсно, так ми зможемо реально знищити, але тільки не чорний валютний ринок, а легальний валютний ринок.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиВлада готова обговорювати з опозицією спільний уряд - Кожара

Новости УкраиныУряд пропонує закривати сайти за заявою будь-якої людини

Новости УкраиныТреба відновлювати виробництво

Новости УкраиныУряд виділив МВС 13 млн гривень на збори

СкандалФото керіника уряду ЛНР Ольги Тараш

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети