В Україні закінчується вугілля

6 августа 2015
2391 просмотр Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article10016.jpg

Директор Інституту енергетичних досліджень Дмитро Марунич повідомив, що 49% наявних запасів вугілля знаходяться на Луганській ТЕС в зоні АТО і на Бурштинській ТЕС, яка приєднана до єдиної європейської енергосистеми UCTE і не поставляє електроенергію українським споживачам. «Тобто ситуація насправді загрозлива», — підкреслив він. На думку Д.Марунича, частково це викликано об'єктивною причиною — велика частина вугільних запасів України в результаті конфлікту на Донбасі опинилася на непідконтрольній території «ДНР-ЛНР».

«Рік тому в цей же час на шахтах ще були великі обсяги видобутого вугілля, що не була зруйнована залізнична інфраструктура, тобто була можливість для вивозу вугілля», — пояснив він. В якості ще однієї причини Д.Марунич назвав зростання заборгованості ДП «Енергоринок» перед тепловою генерацією, викликану позицією Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та особисто міністра Володимира Демчишина.. Так, якщо на початку року борг оператора оптового ринку електроенергії перед енергетиками становив близько 5 млрд грн, то на кінець червня — 8,4 млрд грн.

Це позбавило тепловиків фінансового ресурсу, необхідного для закупівлі вугілля та поповнення складських запасів, пояснив експерт.

Похожие статьи:

Новости ЭкономикиУ КРИМУ ПОЧАЛАСЯ ПРОДУКТОВА КРИЗА

ЭкономикаДефолт піде тільки на користь Україні

Автомобильные новости​Україна припинила постачання автомобілів і запчастин в Крим

ОбществоРосія "впаде" за 700 днів

Политические статьиАбо Яценюк витягує країну з прірви, або - кінець фільму

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети