Взяти кредит тепер не так легко

7 ноября 2015
2099 просмотров Голосов: 0 Автор:Алекс Сільнецький
article10951.jpg

Нові правила розрахунку кредитного ризику, які розробив НБУ, ускладнять отримання банківських кредитів.

Банки почнуть вимагати більше документів і будуть їх довше розглядати, а в підсумку стануть частіше відмовляти у виділенні коштів. Нові вимоги запрацюють з 1 квітня 2016 р (у цю п'ятницю НБУ буде інструктувати банкірів).

Більшості банків буде непросто відразу виконати вимоги нового документа НБУ — на підготовку потрібно від 2 до 6 місяців: проект Положення «Про визначення банками України розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями». Їм вводиться ряд нових індексів і понять, з якими ще не стикалися наші банки.

Це, наприклад, «втрати при дефолті» (LGD) — коефіцієнт розміру кредитного ризику, що відображає рівень втрат внаслідок дефолту боржника. Або «ймовірність дефолту» — коефіцієнт розрахунку розміру кредитного ризику, що відображає ймовірність припинення виконання боржником своїх зобов'язань.

При розрахунку всіх цих індексів фінансисти будуть збирати всю інформацію не тільки про діяльність компанії або людини і його доходи, а також про галузі, в яких вони працюють, але ще і враховувати всі їх зобов'язання. Не тільки кредити, які позичальник взяв в інших банках, але ще і його базові витрати.

Наприклад, кредитор з'ясував, чи має людина власну нерухомість або орендує житло, і якщо він знімає квартиру, то в кредитний ризик буде закладається не просто ці витрати, а й імовірність подорожчання оренди під час виплати кредиту.

Новий підхід при розрахунку ризиків повинен захистити фінустанови в майбутньому. «Завдання банку — зібрати максимум інформації та проаналізувати всі ризики, які хоча б теоретично в майбутньому зможуть вилитися в прострочення за кредитом або в його невиплату.

Похожие статьи:

Новости БизнесаНБУ заборонив продаж валюти для інвестицій за кордон та дострокового погашення кредитів

Новости УкраиныНацбанк України вперше за півтора року знизив курс гривні

Новости УкраиныВ НБУ считают ситуацию с валютой в Украине, управляемой

Новости ПолитикиКабмін прогнозує зростання резервів НБУ до 24 мільярдів

ОбществоЭксперты рассказали, что влияет на девальвацию гривны

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети