7 здорових продуктів, які можуть зробити вас товстими

29 января 2014
4795 просмотров Голосов: 0 Автор:Евген Скил
article3415.jpg

Навіть вода, якщо ви вип'єте її 8-10 літрів на день (залежно від ваших фізичних габаритів), може стати смертельним напоєм.

Один тренер з фітнесу сказав, що деякі люди завжди перевіряють жирність, наприклад, молочних і кисломолочних продуктів, і коли переконуються, що жирність 0,00 %, починають із захватом поглинати кефіри, сирки в будь-якій кількості. Але при цьому вони забувають, що жирність — це одне, а калорійність — це вже зовсім інше. У підсумку виходить замкнуте коло: люди їдять начебто корисне, але, при цьому, головну свою мету — схуднути — вони так і не виконують.

І таких пасток дуже багато. Звичайно, якщо ви будете їсти багато капусти, ви навряд чи розтовстієте (але отримайте проблеми зі шлунком), зате цільнозерновий хліб, корисні сухі сніданки, гранола і здорові органічні снеки запросто додадуть вам парочку зайвих кілограмів.

Сухі сніданки

Напевно, всі бачили ролик з фітнес-пластівцями від «Nestle». Таких пластівців на полицях магазинів дуже і дуже багато, але, перш ніж купуватися на етикетку зі словом «фітнес», потрібно дуже уважно прочитати склад і калорійність. Якщо ж подивіться на склад простих сухих сніданків, то вони в основному складаються з цукру і рафінованих вуглеводів, багато з яких призводять до швидкого набору маси.

Якщо ви поснідаєте сухими сніданками, у вашій крові різко підніметься рівень цукру та інсуліну. І вже через кілька годин, коли всі показники прийдуть в норму, вам знову захочеться чим-небудь перекусити.

Так що, ще раз нагадуємо вам про те, що потрібно читати склад на упаковках і звертати увагу не на кількість жирів, а на цукор і калорійність! І не забувайте про те, що калорійність часто зазначена або в порціях, або на 100 г, а не на всю коробку. Так що, купуємо уважно!

Нектар агави

Про нього часто говорять, як про здоровий замінник цукру або кукурудзяного сиропу. Але, насправді, його взагалі не можна вважати здоровим продуктом. Якщо в цукрі міститься близько 50-ти відсотків фруктози, то в сиропі агави його від 70-ти до 90-та відсотків. Звичайно, фруктоза, що міститься у фруктах в невеликій кількості, корисна, але заміна простого цукру на сироп агави може привести до проблем з метаболізмом і іншими супутніми принадами.

Ідеальний варіант — відмовитися від цукру в чаї та каві. Мед буде набагато краще, ніж сироп агави, тільки пам'ятайте про те, що його потрібно додавати в теплі напої (не гарячіше 40 градусів за Цельсієм) і стежити за кількістю, так як його калорійність — 26 ккал на одну чайну ложку.

Цільнозерновий хліб

Цільнозерновий хліб досить часто пропонується як здорова альтернатива білому хлібу і здоби, і, в принципі, це правда. Такий хліб краще, ніж з білого борошна, але і тут є нюанси! У більшості випадків це просто вдалий маркетинговий хід, так як ці зерна все одно подрібнюють до такого стану, що хліб з цього борошна засвоюється нашим організмом практично також швидко, як і білий.

Принаймні, це стосується пшениці. Якщо хочете більш здоровий варіант, потрібно шукати хліб з іншого борошна (житнього).

Мюслі або гранола

Якщо ви робите батончик (гранола) або мюслі для сніданків зі злаків, сухофруктів і горіхів будинку, то вони напевно дуже здорові, але досить калорійний (пам'ятаємо про калорії!). Що ж до батончиків заводського виробництва, навряд чи вони настільки корисні, як вам обіцяє реклама. Як і у випадку з сухими сніданками, потрібно дуже уважно вивчати склад, в якому напевно знайдеться не дуже корисне масло і досить багато цукру.

Знежирений йогурт

Нагадаємо, за чарівним словом «знежирений» криється основна небезпека! Знежирені молочні та кисломолочні продукти не дуже приємні на смак (хто пробував знежиреної сир, то знає, як він скрипить на зубах), тому виробники додають багато інших «бонусів» в знежирений продукт. Найчастіше це, звичайно ж, величезна кількість цукру і смакових добавок.

Тому, якщо вам дуже хочеться з'їсти йогурт, купіть нормальний або приготуйте його дома самі (йогуртниці коштують не так дорого, а якщо у вас електрична духовка, то ви можете приготувати його в ній без особливих труднощів). Але не купуйтеся ці заповітні «0% жиру» великими літерами.

Мікс з горіхів і сухофруктів

Мікс з горіхів і сухофруктів, без сумніву, дійсно корисна їжа, але якщо ви сидите на дієті, не забувайте про те, що ця суміш дуже калорійна! Коли ви в черговий раз вирішите з'їсти невелику жменю горіхів, пам'ятайте, що в тому ж мигдалі — 609 ккал на 100г. Це означає, що у вашій жмені цілком може бути 200-300 ккал.

Фруктові соки

Те, що в пакетованих соках багато цукру, давно вже не секрет. Тому будемо вважати це ще одним нагадуванням.

Ще хотілося б нагадати про те, що деякі фрукти також дуже калорійні. Наприклад, в 100 г банана міститься 100 ккал, у винограді — 70 ккал і дуже багато сахарози, те ж саме стосується і кавуна — всього 36 ккал на 100г, зате дуже високий вміст цукру.

Фрукти і ягоди їсти корисно, просто пам'ятайте, що все добре в міру, інакше ви так і не зрозумієте, чому, незважаючи на всі зусилля з дотримання дієти і заняття в спортзалі, зайві кілограми не хочуть покидати насиджені місця.

Похожие статьи:

Здоровье и медицина​Вчені довели шкоду телевізора для немовлят

ОбществоПорнографія руйнує ваш мозок

Здоровье и медицинаВузькі джинси можуть серйозно пошкодити нерви і м'язи

Здоровье и медицинаКава допомагає спалювати жир

Здоровье и медицинаЧи корисно вживати алкоголь

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk