90% населення світу неправильно чистять зуби!

15 марта 2015
2541 просмотр Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article7781.jpg

За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров'я, майже все населення земної кулі страждає захворюваннями порожнини рота.

В Україні справи йдуть не краще, особливо це стосується такого захворювання, як пародонтит — однієї з головних причин втрати зубів. Про особливості поширення стоматологічних проблем в українців та їх наслідки нам розповість експерт Colgate Total, лікар-стоматолог, кандидат медичних наук Ігор Лемберг.

В Україні майже кожна дитина у віці трьох років вже має уражені карієсом зуби — і, як правило, не менше двох одночасно. Частково це пов'язано зі стійким переконанням батьків у тому, що молочні зуби у дітей можна не лікувати — все одно випадуть. Тому і догляду за ними приділяється менше уваги, ніж слід. В середньому у дорослого українця близько шести хворих зубів. При цьому фахівці стверджують, що статистичні дані насправді більш оптимістичні, ніж реальний стан справ — адже при існуючих формулах розрахунку захворюваності зубів не враховуються їх початкові прояви.

Захворювання пародонту широко поширені — близько 86% дорослих і 41% підлітків п'ятнадцяти років мають ознаки запалення ясен і оточуючих зуб тканин. А адже саме пародонтит є основною причиною втрати зубів. При цьому світова статистика більш втішна: серед усього дорослого населення у віці 35-44 років частота важких хвороб пародонту — 20%, що в кілька разів нижча, ніж в Україні (за даними ВООЗ).

Чому це так?

Така висока поширеність захворювань порожнини рота пов'язана з кількома факторами. По-перше, в Україні відсутня культура профілактичного відвідування стоматолога — до лікаря люди біжать тільки при виникненні будь-яких серйозних проблем або на пізніх стадіях хвороби, коли вже просто неможливо терпіти біль. І хоча всі знають, що стоматолога потрібно відвідувати не рідше двох разів на рік, слідують цьому правилу одиниці. А багато хто просить не лікувати зуб, а видалити його, не розуміючи, які наслідки цього рішення чекають їх в подальшому.

По-друге, основною причиною розвитку захворювань порожнини рота є недостатня гігієна. Це проблема не тільки України — за даними ВООЗ, 92% населення Землі не вміють правильно чистити зуби. А адже ретельне видалення зубного нальоту сприяє усуненню патогенних мікроорганізмів, що викликають як руйнування емалі і карієс, так і запалення ясен. Близько 50% людей чистять зуби всього лише 46 секунд, що зовсім недостатньо для якісного очищення всієї порожнини рота. Існують також дані, що деякий відсоток українців зовсім ніколи не чистить зуби.

Грають свою роль і інші чинники — неправильне харчування, шкідливі звички, наприклад куріння і вживання алкоголю. А також низька доступність стоматологічної допомоги, особливо в деяких регіонах.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети