Біль в спині – звичайна справа чи небезпечний симптом?

24 марта 2014
6325 просмотров Голосов: 2 Автор:Василий Михайлюк
article4301.jpg

Кожна людина в міру своєї фізичної активності і життєдіяльності відчуває біль в спині. Попрацювала людина важко і на наступний день у нього болить спина. Але це пов’язано із накопиченням молочної кислоти в м’язах і через 2-3 дня пройде. Однак, якщо біль не проходить або виникає одразу під час навантаження і, зазвичай, дуже сильно турбує. Це вказує на більш важкі стани, якими повинен займатися спеціаліст.

Причин виникнення цього симптому дуже багато. Слід сказати, що біль в спині являється лише симптомом, тобто проявами певного захворювання. Тому діагностичні пошуки і лікувальні заходи повинні бути направлені на причину, а не на симптом. Всі причини можна згрупувати на два напрямки: причини, пов’язані з захворюваннями хребта і не пов’язані з ним.

Біль в спині завжди присутній при захворюваннях хребта і є їхньою діагностичною складовою. Він є першим симптомом, який з’являється і вказує на наявність певної проблеми. Це перша ознака, яка може сигналізувати про небезпеку.

Біль в спині може сигналізувати про остеохондроз, функціональні блокади в сегментах хребта або про більш серйозні стани. Такими станами можуть бути зміщення хребців із защемленням нервових корінців, травми хребта з наявністю компресійних переломів. Також наявність протрузій і гриж міжхребцевих дисків викликає гострий біль, який виникає через подразнення нервових корінців спинного мозку. Тому дуже важливо правильно оцінювати цей симптом для того, щоб не пропустити або не допустити прогресування важкого захворювання.

Друга група причин пов’язана із захворюваннями внутрішніх органів, при яких біль в спині з’являється внаслідок іррадіації болю від внутрішніх органів. Тому цей симптом є важливим діагностичним критерієм ураження певних внутрішніх органів.

Узагальнюючи, можна сказати, що біль в спині є важливим передвісником багатьох серйозних захворювань, тому лікування лише симптома без вияснення причини може призвести до неприємних наслідків. Може бути втрачений дорогоцінний час і лікування ускладнених захворювань може бути утрудненим.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk