Благодійний фонд провів на Харківщині 127 безкоштовних медоглядів

29 октября 2017
949 просмотров Голосов: 0 Автор:Александр Литвинеску
article16237.jpg

Протягом року Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області організував у сільській місцевості 127 виїзних медоглядів, під час яких населення регіону безкоштовно отримало майже 36 тисяч медичних послуг.   

Діагностично-консультаційна допомога надається селянам в рамках доброчинної програми «Медицина Харківщини для людей». За ініціативи Фонду у селах області проводяться виїзні медогляди за участі висококваліфікованих лікарів-волонтерів. Кожна бригада медиків забезпечена одноразовими витратними матеріалами і апаратурою, що дозволяє їм прямо на місці знімати електрокардіограми, проводити ультразвукове обстеження, вимірювати очний і артеріальний тиск, робити експрес-тести на визначення рівня цукру у крові. Усі медичні послуги надаються безкоштовно.

 «Дуже потрібні такі медогляди, дуже! Бо лікарі з району приїжджають рідко, а завдяки Благодійному фонду у людей є можливість пройти за місцем проживання невропатолога, окуліста, гінеколога, кардіолога, зробити ЕКГ, ультразвукове дослідження. Селяни дуже задоволені», — каже фельдшер Ніна Сердюк з села Олександрівка Близнюківського району.

Цього року медичні бригади Фонду працювали в області з квітня по жовтень. За цей час вони об’їздили 127 сіл у різних куточках Харківщини, де на базі місцевих фельдшерсько-акушерських пунктів, амбулаторій обстежували людей. В ході благодійних медоглядів лікарі надали сільським жителям 35 743 медичні послуги.  

«Ті слова вдячності, якими селяни проводжають наших медиків після кожного медогляду, – це найкраща оцінка роботи Фонду і зокрема його програми «Медицина Харківщини для людей». За три роки лікарі-волонтери об’їздили сотні сіл, обстежили тисячі людей, і багатьом з них вчасно встановлений діагноз дозволив зберегти здоров’я, а декому – навіть життя. Адже коли захворювання виявлено на ранній стадії, його і простіше, і дешевше лікувати, а шанси на одужання максимальні», — зазначає Валерій Дема, голова Наглядової ради Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області.

Позитивний ефект від медоглядів відзначають і самі лікарі. У 2015 році, коли почалася реалізація програми «Медицина Харківщини для людей», спеціалісти часто діагностували у селян захворювання, про які ті навіть гадки не мали. Зараз ситуація змінилася: цього року кількість патологій, виявлених вперше, суттєво зменшилася. 

«Моє загальне враження – люди стали більш обстеженими, і зокрема завдяки нашому Фонду, тому що ми їздимо по селах вже три роки, десь бували по 2-3 рази. І нам самим вже легше працювати, я можу, дивлячись на попередні медичні висновки, простежити динаміку, побачити, які зміни відбулися», — розповідає спеціаліст з ультразвукової діагностики.

В рамках програми «Медицина Харківщини для людей» Фонд закупив 500 доз вакцини БЦЖ виробництва Польщі. Дефіцитний препарат було передано медичним закладам п’яти районів області. Також за сприяння Фонду чотири районні лікарні – Первомайська, Барвінківська, Валківська та Близнюківська – отримали від Канади високотехнологічні реанімобілі.

Похожие статьи:

Здоровье и медицина65 тисяч медичних послуг надав Фонд соціального розвитку жителям області

ОбществоНа Первомайщині відкрився будинок для людей похилого віку

ОбществоФонд став одним зі спонсорів ФК «Металіст 1925»

ОбществоЮристи Фонду соціального розвитку безкоштовно консультують селян

ОбществоКанада налагоджує співпрацю з районами Харківщини

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети