Чи шкідливо курити кальян?

29 июня 2015
2942 просмотра Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article9407.jpg

Схід з чарівними традиціями і обрядами не втратив своєї привабливості і на сьогоднішній день він лише став більш доступним масовим споживачам. Ще якихось десять років тому куріння кальяну було справжньою екзотикою. Сьогодні будь-хто може викурити кальян в барі і кафе або ресторані, не виїжджаючи за межі своєї країни і навіть міста. Кальянні вечірки стали досить актуальними серед сучасної молоді. І складно розібратися, що приваблює людей в курінні кальяну. Щось новеньке, цікаве? Або бажання доторкнутися до казкового сходу?

Церемонія куріння кальяну, у відповідних умовах дозволяє людині зануритися в абсолютно інший світ, створити атмосферу ілюзії і зануритися в культуру, де ніхто нікуди не поспішає, де життя тече спокійно та розмірено. Але не варто забувати і про зворотній бік медалі.

Сьогодні будь-який міський житель, не кажучи вже про жителів мегаполісів, піддає своє життя небезпеці з кожним ковтком повітря, піддаючи легкі атаці дрібнодисперсного пилу, окису азоту, окису вуглецю та інших чинників, які надають негативний вплив на організм людини. Так для чого люди продовжують добровільно і за свої власні гроші отруєння організму?

Правда чи міф?

Однак не всі песимістичні висловлювання з приводу куріння кальяну абсолютно вірні. Ось розглянемо, наприклад, деякі з них. «Куріння кальяну викликає таку ж саму залежність, як і при палінні сигарет». А ось наводимо факти. У 90 % людей, що курять кальян не більше трьох разів на тиждень і у 60% людей, що курять кальян більше трьох, але не більше шести разів на тиждень не розвивається нікотинова залежність. Дим, який утворюється при палінні кальяну, не абсолютно безпечний, однак значно менш токсичний сигаретного диму. У тютюновому димі міститься 4700 токсичних компонентів, у той час як в кальянному димі тільки 142 компонента.

На замітку «кращим»

На навколишнє середовище дим від кальяну практично не впливає, оскільки дим виділяється тільки в момент затяжки і впливає в основному на самого курця кальяну, в той час як, сигаретний дим постійно виділяється і поширюється в радіусі кількох метрів.

Ще одним важливим моментом не можна нехтувати при курінні кальяну. Гігієна. Необхідно використовувати одноразовий індивідуальний мундштук, так як при використанні одного і того ж мундштука є ризик передачі через слину таких захворювань як герпес і гепатит.

Також не рекомендується поєднувати куріння кальяну з вживанням алкоголю, оскільки це може вилитися неприємними наслідками: запаморочення, блювота, головний біль.

Таким чином, якщо у вас є така звичка, як куріння кальяну, то не варто ним зловживати.

Похожие статьи:

Здоровье и медицина​Вчені довели шкоду телевізора для немовлят

Здоровье и медицина7 здорових продуктів, які можуть зробити вас товстими

ОбществоПорнографія руйнує ваш мозок

Здоровье и медицинаЧи корисно вживати алкоголь

Здоровье и медицинаВузькі джинси можуть серйозно пошкодити нерви і м'язи

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети