Чому корисно спати голяка

9 апреля 2015
4004 просмотра Голосов: 1 Автор:Вова Шешурак
article8198.jpg

Спати в чому мати народила — не тільки сексуально, але й корисно для здоров'я. І це не спроба видати бажане за дійсне, а цілком доведений науковий факт. Ось п'ять переваг сну в костюмі Адама або Єви, які позначаться на вашому здоров'ї самим позитивним чином.

Кращу якість сну

Дослідження австралійських вчених показали, що в деяких випадках безсоння може викликати неправильна терморегуляція тіла під час сну. А правильна температура, навпаки, сприяє більш глибокому здоровому сну. Голландські дослідники дослідним шляхом встановили, що якщо трохи охолодити шкіру, не знижуючи при цьому температуру тіла, сон буде міцніший. А засинаючи в піжамі або під теплою ковдрою, ви ризикуєте не виспатися.

Зниження рівня кортизолу

Природна терморегуляція також допоможе знизити рівень кортизолу, гормону стресу. Цей гормон «винний» в цілому ряді неполадок в нашому організмі — це і високий кров'яний тиск, і підвищення рівня холестерину, і порушення сну, і посилення апетиту, і гормональний дисбаланс, і ослаблення імунної системи. Рівень кортизолу досягає мінімуму в період між 22:00 і 2:00. Після двох годин ночі залози, що виробляють кортизол, починають працювати активніше, щоб підготувати організм до пробудження і забезпечити вас «стартовим» запасом енергії. Якщо ви не виспалися, рівень кортизолу стане аномально високим, через що ви відчуєте сильніший, ніж зазвичай, голод. Так виникає ризик переїдання, особливо, якщо ви маєте схильність до цукерок і тістечком. Зайве говорити про те, що підтримці хорошої форми це не сприяє.

Вивільнення «антивікових» гормонів

Якщо температура в спальні вище +21 градуса за Цельсієм, сповільнюється вивільнення мелатоніну і гормонів росту, які безпосередньо впливають на те, як ми виглядаємо. Мелатонін вивільняється, коли ви спите в повній темряві, що викликає охолодження тіла, нехай і незначне. Охолодження, в свою чергу, сприяє вивільненню гормонів росту. Якщо ж у спальні буде занадто тепло, організм не отримає свою порцію «молодості».

Здоров'я внутрішніх органів

Дослідники з Університету Уоріка прийшли до висновку про те, що люди, що сплять менше шести годин на день, в три рази більш схильні до розвитку діабету, захворювань серця і набору зайвої ваги. Це пояснюється підвищеним рівнем кортизолу та гормону голоду греліну по пробудженні, що викликає посилене вироблення інсуліну. Так виникає порочне коло: спалювання жиру сповільнюється, а гормони, керуючі почуттям насичення, виробляються вже не так інтенсивно.

Підвищення рівня окситоцину

Окситоцин — гормон щастя, який вивільняється, наприклад, при заняттях сексом. Цей гормон допомагає боротися зі стресом і депресією, покращує моторику кишечника і знижує артеріальний тиск. Так що якщо ви з вашим партнером спите голяка, вироблення окситоцину посилиться. Ну, і найочевидніше перевагу сну без одягу — більш гостре сексуальне бажання з боку вашої другої половини.

Теги: #здоров'я
Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети