Чому не можна зранку пити каву?

15 июня 2015
22728 просмотров Голосов: 1 Автор:Вова Шешурак
article9157.jpg

Чи знали ви, що, випиваючи каву вранці, насправді ви знижуєте продуктивність організму?

Наш організм виробляє гормон «кортизол», який ще називають «гормоном стресу». Пов'язано це з тим, що кортизол виробляється саме в стані стресу або страху. Але цей самий гормон є і основним у щоденному гормональному циклі організму – добовому життєвому ритмі. Ці своєрідні годинники будять нас вранці і укладають спати по ночах. Суть в тому, що наш організм вивільняє кортизол, і ми відчуваємо себе більш бадьорими.

Наукові дослідження показали, що протягом дня є періоди, коли пити каву недоцільно. І в першу чергу це відноситься до ранкових годин, коли рівень кортизолу досягає найвищої точки.

Споживання кави вранці виливається в дві проблеми. Перша – кофеїн впливає на вироблення кортизолу. Організм починає виробляти менше гормону, покладаючись на кофеїн. Друга – вживання кави у пік викиду кортизолу виробляє тривале звикання до кофеїну, тому багато кавоманів стверджують, що на них він не діє. В суті ж, кофеїн заміщує підбадьорливий ефект, що надається кортизолом, а не посилює його.

Три рази за добу – рано вранці, в районі полудня і ввечері – рівень кортизолу підвищується. Найбільший сплеск відбувається з 6 до 10 ранку (пік – у 8-9 годині). Звичайно, кожен організм індивідуальний, і час може змінюватись в залежності від того, скільки ви прокидаєтеся.

У загальній складності, найкращий час для кави припадає на період з 10 до 12 і з 14 до 17 годин. У цей час можна отримати найбільший ефект від кофеїну. У ці години потреба в кофеїні найбільша, а надходження його в організм не буде заважати природному механізму, що підтримує нас в робочому стані.

Коли люди кажуть, що у них виробилося звикання до кави, вони насправді несвідомо заявляють про те, що споживаний ними кофеїн знизив рівень синтезованого кортизолу протягом дня в їх організмі.

Кавомани, які без кави вранці відчувають себе розбитими і втомленими, змістили свої біологічний цикл так, що досягти бадьорості природним шляхом їх організм вже не може.

Якщо все сказане має до вас безпосереднє відношення, може, варто переглянути звичку пити каву вранці? Здоров'я і бадьорості на весь день!

Похожие статьи:

Женский разделЯк правильно будити зранку дитину?

Здоровье и медицинаКава допомагає спалювати жир

ОбществоЯк підготувати дитину до школи?

ОбществоРанок повинен бути особливим

Новости КультурыФестиваль кави на арт-заводі Платформа

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети