Чому виникає хвороба Альцгеймера?

5 июня 2015
3397 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8983.jpg

Вчені з Каліфорнійського університету в Берклі виявили, що нестача сну може викликати накопичення в головному мозку людини бета-амилоїдного білка. А він, у свою чергу, здатний призвести до розвитку хвороби Альцгеймера. На думку дослідників, розуміння такого процесу допоможе в боротьбі з цим захворюванням.

Накопичення цієї речовини може призвести до ще більших проблем зі сном. Виходить замкнуте коло. «Чим вища концентрація бета-амилоїдного білка в певних частинах мозку, тим менше ви спите і, отже, тим гіршою стає ваша пам'ять», — зазначив професор неврології Метью Уокер.

«Крім того, чим рідше у вас міцний сон, тим менш ефективно організм справляється з очищенням від цих білків. Це замкнене коло», — пояснює він.

Результати дослідження опубліковані в журналі Nature Neuroscience. Об'єктами дослідження стали 26 людей у віці від 65 років до 81 року, які не страждають психічними розладами або розладами сну. Кожного з них обстежили на предмет наявності бета-амілоїдних білків в головному мозку.

Потім попросили запам'ятати 120 словосполучень і перевірили, наскільки добре це вийшло. Далі для учасників експерименту організували восьмигодинний сон. За цей час вчені вивчили активність мозку учасників експерименту. На наступний ранок потрібно було знову пройти тест на пам'ять.

Дослідники стежили за активністю в гіпокампі — області головного мозку, де зберігаються спогади до того, як потрапляють в префронтальну кору. «Чим більше ви можете згадати після сну, тим менше ваш мозок покладається на гіпокамп і тим більше він звертається до префронтальної кори, — пояснив Метью Уокер. — Це приблизно те ж саме, коли комп'ютер зчитує дані з жорсткого диска, а не з USB-накопичувача».

Результати дослідження показали, що учасники експерименту з найбільш високим рівнем скупчення бета-амілоїдних білків в префронтальній корі спали гірше всіх і мали проблеми з проходженням тесту на пам'ять після пробудження. Деякі забували більше половини завченої напередодні інформації.

Незважаючи на те, що вченим вдалося виявити зв'язок між білками і поганим сном, до кінця незрозуміло, що саме є початковою ланкою циклу. Знайти відповідь на це питання — нове завдання вчених. Відзначається, що ця робота займе близько п'яти років.

Похожие статьи:

Бизнес-технологииЯк швидко стати мільйонером

Здоровье и медицинаЯк позбутись нежитю

Здоровье и медицинаЯк позбутись депресії в літніх людей

ОбществоЧому ми працюємо там, де нам некомфортно?

Здоровье и медицинаУряд занадто повільно бореться з наркоманією

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети