Цукор може зіпсувати настрій

7 июля 2015
3074 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article9523.jpg

Психолог Джеймс В. Генгвіш (James E. Gangwisch) з групою колег вирішили з'ясувати, збільшують чи продукти з високим глікемічним індексом (підвищують рівень цукру в крові) ризик розвитку депресії. Для цього дослідники використовували дані опитувань, де оцінювалася динаміка стану здоров'я 70 000 жінок. Вони порівняли дані, отримані в період з 1994 по 1998 рік, з результатами повторного обстеження через три роки. На момент першого обстеження жодна з цих жінок не страждала депресією.

З'ясувалося, що раціон харчування, багатий продуктами з високим глікемічним індексом (особливо з високим вмістом доданого цукру і очищених зернових), підвищує ризик депресії. Цікаво, що «шкідливий» тільки доданий цукор, а сам по собі зміст цукру і вуглеводів не пов'язаний з депресією. У той же час деякі продукти, такі як цільні злаки, фрукти, овочі, продукти з високим вмістом клітковини або лактози (цей вид цукру міститься в молоці і молочних продуктах з низьким глікемічним індексом), перешкоджають розвитку депресивних станів.

Механізм цього явища поки не вивчений, але у дослідників вже є деякі припущення. Справа в тому, що надмірне споживання цукру і очищених крохмалів підвищує ризик розвитку запальних процесів і захворювань серцево-судинної системи, які, як відомо вченим, сприяють депресії. Джеймс Генгвіш упевнений, що необхідно провести подальші дослідження, але вже зараз він рекомендує пацієнтам, які страждають депресією, уважно поставитися до того, що вони їдять. Втім, виконати це розпорядження може бути дуже непросто. «Навіть здоровим людям важко відмовитися від таких продуктів, а що говорити про депресивних пацієнтів. Важливо не створювати у них почуття провини, натякаючи, що їх проблеми викликані їх власною поведінкою. Тим не менш подібна інформація необхідна, оскільки, якщо вони зможуть знайти в собі сили змінити раціон, це може досить відчутно позначитися на їх настрої і кількості енергії», – говорить учений.

Похожие статьи:

Продукты питанияВ Україні вже почав дорожчати цукор

Женский разделЯк забрати мішки під очима?

Новости ЭкономикиУ КРИМУ ПОЧАЛАСЯ ПРОДУКТОВА КРИЗА

Здоровье и медицинаЧому не можна їсти морозиво?

Здоровье и медицина7 здорових продуктів, які можуть зробити вас товстими

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети