Дешевих ліків в аптеках стане менше

18 апреля 2015
3709 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8329.jpg

Держава стурбована утриманням цін на медикаменти для лікарень, дозволяючи аптекарям відігратися на інших пацієнтах.

Міністерство охорони здоров'я винесло на громадське обговорення проект урядової постанови про новий підхід до формування цін на медикаменти. Згідно з документом, профільне відомство планує істотно розширити Національний перелік лікарських засобів, торгові націнки на які регулює держава.

Чиновники вирішили прислухатися до рекомендацій ВООЗ, взявши за основу останнє видання переліку життєво важливих для населення препаратів, випущене цією організацією. У результаті кількість найменувань у нашому Національному переліку у разі прийняття постанови зросте з нинішніх 215 Міжнародних непатентованих назв (діючих речовин) до 372. При цьому близько 100 з них поки взагалі не зареєстровано в Україні. Це, як вважають експерти, змусить фармацевтів більш активно виводити на ринок новинки.

Появі на нашому ринку нових ліків повинен сприяти і розроблений МОЗ законопроект про спрощену процедуру реєстрації ліків, імпортованих з країн з жорсткою системою їх сертифікації (ЄС, США, Канади, Японії, Австралії). Все це робиться, щоб спростити придбання медикаментів за державний рахунок ВООЗ і ЮНІСЕФ, яким наша країна вирішила довірити держзакупівлі. Адже міжнародні організації купують ліки великими партіями у прямих виробників (за рахунок чого, власне, і виграють у ціні). При цьому далеко не всі ліки зареєстровані в Україні, а проходити тривалу процедуру сертифікації, щоб реалізувати обмежену партію препаратів, міжнародні фармацевтичні концерни навряд чи погодяться.

Прийнявши Національний перелік, МОЗ хоче скасувати держрегулювання цін на ліки, що містяться в обов'язковому мінімальному асортименті медикаментів, який був затверджений профільним відомством в 2011 році

Запропонований МОЗ Національний перелік складається з основного і додаткового списків. У перший потрапили ліки, які вважаються базовими для лікувальних установ. Це, зокрема, поширені знеболюючі (лідокаїн, ібупрофен, морфін і ін.), Антидоти (активоване вугілля, глюконат кальцію та ін.), Протиінфекційні, антибактеріальні (амоксицилин, цефтриаксон та ін.), Ходові ліки від серця, а також препарати для лікування різних неврологічних захворювань, гормональних розладів та ін. у додатковому списку — ліки на основі більш дорогих діючих речовин.

Лікувальні заклади матимуть право набувати лише ті препарати, що потрапили до Національного переліку. Лише на них лікарі зможуть виписувати і пільгові рецепти. У зв'язку з цим МОЗ планує обмежити торговельні націнки на такі ліки. На препаратах, упаковка яких в опті коштує до 100 грн аптекарям дозволять накручувати не більше 25%, 100-300 грн — 23%, 300-500 грн — 20%, 500-1000 грн — 15%.

Але найцікавіше — прийнявши Національний перелік, МОЗ хоче скасувати держрегулювання цін на ліки, що містяться в обов'язковому мінімальному асортименті медикаментів, який був затверджений профільним відомством в 2011 році (націнки на препарати не перевищували 10-15%). Згідно з дослідженнями «PharmXplorer» / «Фармстандарт» компанії Proxima Research, торік частка препаратів з Обов'язкового переліку в загальних обсягах лікарських продажів склала 22,6% (майже на 10 млрд грн), з чинного зараз Національного переліку — 17,6% ( більше 7 млрд грн). Новий же варіант Національного переліку покриває лише 14,6% ринку (трохи більше 5 млрд).

Самі чиновники заявляють, що таким чином намагаються прибрати зайву «зарегульованість» галузі. На ділі ж це означає, що, незважаючи на розширення Національного переліку, медикаментів, ціни на які контролюватиме держава в аптеках стане менше. МОЗ перейнявся, головним чином, утриманням прийнятних розцінок на препарати, необхідні для госпітального сегменту, фактично кинувши пацієнтів, які лікуються вдома, напризволяще. Швидше за все, в новому Національному переліку збільшиться і частка імпортних ліків, адже виводити на ринок препарати, вироблені на основі поки не зареєстрованих в Україні діючих речовин, швидше за все, будуть саме імпортери. Дослідники порахували, що якщо в нинішньому переліку 41,6% українських ліків, то в новому буде 39,9%. А враховуючи, що імпортні ліки набагато дорожчі вітчизняних, навіть зниження аптечних націнок на них навряд чи істотно позначиться на роздрібних цінах.

Похожие статьи:

Продукты питанияЦіни на овочі стрімко почали падати

НедвижимостьЗа скільки можна зняти квартиру в Києві на травневі свята

Продукты питанияЦіни в ДНР і ЛНР такі як у Європі

ОбществоВ Молдові розпочались мітинги

Продукты питанияЦіни на молоко продовжують падіння

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети