Дивна хвороба, яка заважає жити

2 мая 2015
7251 просмотр Голосов: 1 Автор:Вова Шешурак
article8491.jpg

Діагноз «Вегето-судинна дистонія» в наших поліклініках ставлять при найрізноманітніших симптомах, а на Заході не визнають взагалі. Як дізнатися, чи є у вас ВСД, і чи можна його вилікувати?! Розповіла лікар професійної патології м.Київ Ольга Байда.

Дійсно — лише «у нас»

— ВСД, — розповіла Ольга Дмитрівна, — дійсно немає в офіційному міжнародному списку захворювань, але є багато близьких за значенням діагнозів. Іншими словами Вегето-судинна дистонія, ніби парасолька, яка «накрила» багато хвороб, які західні лікарі розглядають окремо.

Симптоми ВСД досить різні. Наприклад, з роботою серця пов'язані такі, як: біль у лівій частині грудей, важкість з боку серця, прискорене або ж, навпаки, уповільнене серцебиття, аритмії у момент емоційного напруження.

Бувають і такі симптоми, які вважаються суперечливими: часте сечовипускання,

Розлади в роботі кишечника, різке почервоніння шкіри або ж її несподівана блідість, стрибки артеріального тиску, запаморочення при різких рухах, незрозумілого роду кашель, нестача повітря та інші.

У важких випадках трапляються панічні атаки. Симптоми: різке підвищення артеріального тиску, біль у серці, головний біль, тремтіння і збудження. Може наступати напад задухи. Ці стани посилює несподівана паніка і страх смерті, хоча реально життю ніщо не загрожує.

«Чистих» симптомів ВСД немає. Навіть панічні атаки трапляються при інших захворюваннях, наприклад, при пухлинах надниркових залоз, депресивних розладах і фобіях.

З'ясувати, звідки біль

Перш ніж поставити діагноз «Вегето-судинна дистонія», фахівець обов'язково намагається з'ясувати, чим викликана біль в органах, на яку є скарги. При ВСД болить все — і живіт, і серце, і голова. Однак аналізи, МРТ, ЕКГ та інші діагностичні процедури… не виявляють ніяких патологій органів.

— Роботу наших внутрішніх органів, — розповідає Ольга Байда, — контролює вегетативна нервова система. Цією системою людина не може свідомо керувати.

Вегетативна нервова система ділиться на дві частини. Парасимпатична (спрощено кажучи) — пов'язана зі станом спокою. Наприклад, вона стимулює травлення. Симпатична нервова система пов'язана зі станом стресу: її активація призводить до посиленому кровопостачанню м'язів. До більшості органів підходять нерви обох цих систем, але їх сигнали часто протилежні. Саме порушення балансу між симпатичною і парасимпатичною системами і мається на увазі під словом «дистонія» — порушення тонусу.

Фахівець відзначає, що цей діагноз дуже поширений у підлітків, у яких йде гормональна перебудова і які постійно переживають з різних приводів. Проте трапляється, що «Вегето-судинна дистонія» в медкарті підлітка лікарі вносять лише для того, щоб позначити, що скарги юного пацієнта і його батьків вислухані, ніяких серйозних хвороб немає, і залишається тільки чекати до 18-20 років, коли гормони стануть в норму, значить, і стан прийде в норму.

Як же це лікувати?

Лікування ВСД залежить від конкретних симптомів, відповідає на запитання лікар. «Якщо вегето-судинна дистонія загострилася на тлі стресу, рекомендується, насамперед, усунути емоційну проблему (розумію, що в сьогоднішній обстановці це важко зробити). Найчастіше не обійтися без курсу психотерапії: при серйозних проблемах лікар може для лікування призначити анксіолитики або антидепресанти. З метою загального поліпшення стану рекомендують дихальну гімнастику, лікувальну фізкультуру, масаж ».

Якщо у вас немає панічних атак, і хвороба не заважає жити, до вегето-судинної дистонії можна просто пристосуватися. Головний спосіб її лікування, як це не банально, — здоровий спосіб життя. Якщо ввести в звичку загартовування, регулярні заняття фізкультурою і спортом, прогулянки на свіжому повітрі і раціональне харчування, з часом можна взагалі забути про свій діагноз.

У той же час ВСД може бути симптомом «справжнього» захворювання, яке запускати не варто. У числі таких — остеохондроз, цукровий діабет, атеросклероз, захворювання щитовидної залози. Тому обов'язково потрібно докладно розпитати невролога, чому він поставив вам саме діагноз «Вегето-судинна дистонія», а не якийсь інший, обов'язково пройти рекомендовані додаткові обстеження. Особливо це стосується тих людей, у кого є спадкова схильність до вищеперелічених недугах.

Похожие статьи:

Здоровье и медицинаНародилась дівчинка з велетенським язиком

Здоровье и медицинаВчені зробили мишу прозорою

Здоровье и медицинаЛюбов – небезпечна хвороба, яку потрібно лікувати

Здоровье и медицинаТим хто хворів на Еболу заборонено займатись сексом

Здоровье и медицинаВчені можуть визначити рак за слиною

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk