Голодування захистить вас від раку

23 июня 2015
2910 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article9287.jpg

Згідно з результатами дослідження вчених з Інституту молекулярної онкології (Institute of Molecular Oncology), Італія, і Університету Південної Каліфорнії (University of Southern California), США, опублікованими в журналі Cell Metabolism», дотримання дієти з обмеженням кількості вживаних калорій, що імітує піст, протягом 5 днів на місяць сприяє збільшенню тривалості життя і скорочення ризику розвитку онкопатологій, цукрового діабету і серцево-судинних захворювань.

Попередні дослідження показали, що не занадто тривале голодування (вживання тільки води протягом 2-4 днів) може «перезавантажити» імунну систему людини. Тобто голодування допомагає регенерації пошкоджених клітин і утворенню нових. Інше дослідження вчених свідчить про те, що періодичне голодування серед осіб з підвищеним ризиком розвитку цукрового діабету може знизити цей ризик і захистити від розвитку даної патології. Однак при цьому вчені відзначають, що людям досить важко дотримуватися такої екстремальної дієти, крім того, вона може мати несприятливі наслідки для деяких осіб, наприклад, в літньому віці. Це вказує на необхідність введення таких дієтичних втручань, які викликають тривалий ефект при мінімальному ризику виникнення побічних ефектів.

Для рішення цієї задачі дослідники розробили дієту для тварин, що імітує піст, з низьким рівнем вмісту білків і високим рівнем вмісту корисних речовин при обмеженні кількості калорій. Дана дієта змогла імітувати ефект голодування завдяки таким маркерам, як знижений рівень глюкози в крові та підвищений рівень кетонових тіл.

В ході експерименту тварини середнього віку дотримувалися такої дієти протягом 4 днів 2 рази на місяць, потім вчені порівнювали стан здоров'я піддослідних тварин з тваринами контрольної групи. В результаті у піддослідних тварин відмічено збільшення кількості стовбурових клітин, а також більш інтенсивну регенерацію інших типів клітин, включаючи кісток, м'язів, печінки, головного мозку та імунокомпетентних клітин, порівняно з тваринами контрольної групи. Крім того, така дієта сприяла збільшенню тривалості життя тварин і поліпшення їх загального стану здоров'я. У них виявлено поліпшення пам'яті і навичок навчання, зниження частоти розвитку онкопатологій і запальних захворювань, а також зменшення жирових відкладень без втрати м'язової маси, порівняно з тваринами контрольної групи.

Похожие статьи:

Здоровье и медицинаГаряче какао дуже корисне для мозку

Образование и наукаВчені побачили у совах щось дивовижне

ОбществоЩастя залежить від грошей

Женский разделПоради для підтримання "жіночого здоров'я"

Образование и наукаНа землі закінчується питна вода

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети