Як боротись із безсонням?!

2 апреля 2015
2479 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8098.jpg

Хронічне безсоння — дуже поширене явище в сучасному світі.

За даними експертів, 25% дорослих людей мають тривалі пробеми зі сном, такі, як занадто короткий сон, проблеми із засинанням, хронічне безсоння.

Хронічне недосипання і безсоння небезпечні для здоров'я — вони підвищують ризик високого тиску, ожиріння, діабету, а також знижують імунітет. Крім того, психологічний стан людини, яка не може нормально виспатися, теж далеко не найкращий.

Тому проблеми зі сном необхідно вирішувати відразу ж після того, як вони з'явилися.

Як це зробити?

Експерти пропонують кілька ефективних способів боротьби з порушеннями сну:

Не намагайтеся «насильно» заснути

Це вам не вдасться — навпаки, ви можете намагатися заснути так до ранку. Тому, якщо не спиться, займіться чим-небудь, відверніться від спроб заснути.

Не думайте про проблему

Безсоння та інші порушення сну практично завжди спровоковані психологічно, і чим більше уваги і думок ви приділяєте цій проблемі, чим більше хвилюєтеся з цього приводу — тим складніше вам налагодити нормальний сон. Тому припиніть розглядати безсоння як проблему і загрозу для здоров'я.

Вчіться розслаблятися

Сучасне життя повне стресів, тому потрібно розвивати в собі вміння не приймати все близько до серця і навчитися відпускати проблеми і тривоги. Вчіться технікам розслаблення, медитації, і незабаром ви помітите перші успіхи.

Гуляйте перед сном

Прогулянка перед сном — один з кращих засобів проти безсоння. Година прогулянки на свіжому повітрі дуже благотворно впливає на сонливість людини. А ось важкі тренування проводити перед сном не слід — викид адреналіну не дозволить вам заснути ще довго, навіть якщо ви сильно втомилися в спортзалі. Тренування перенесіть на більш ранній час — наприклад, відразу після роботи.

Правильно харчуйтеся

Відомо, що жирна, «важка» їжа, а також їжа, багата спеціями, приправами, і просто занадто великі порції заважають заснути. Вечеря повинна бути легкою, малокалорійною і бажано повинна включати овочі і фрукти, або ж молочні продукти.

Створіть у спальні затишок

Зручне ліжко, подушка, провітрене перед сном приміщення, штори приємних відтінків — все це сприяє комфортній, розслаблюючій атмосфері.

Скажіть «ні» комп'ютеру і телевізору перед сном

Перегляд телевізора, читання новин в інтернеті або гри в смартфоні — все це здатне «перебити» сон, навіть якщо вам дуже хотілося спати. Набагато краще перед сном приділити увагу близьким, або ж, наприклад, послухати приємну, розслаблюючу музику.

Похожие статьи:

Здоровье и медицинаСон більше восьми годин підвищує ризик ранньої смерті на 30%

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети