Як дізнатись, чи в тебе апендицит?

20 июня 2015
11195 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article9247.jpg

Апендицит представляє велику небезпеку для життя людини, оскільки несвоєчасно діагностований гострий апендицит загрожує перитонітом і, як наслідок, летальним результатом. Саме тому кожна людина має знати про симптоми апендициту, щоб своєчасно звернутися за медичною допомогою.

Що таке апендицит і де він розташований?

Апендицит – це запалення апендикса – невеликого відростка сліпої кишки (для чого потрібен цей відросток, поки невідомо. Проте відомо одне – без нього людина може жити). Місце розташування апендикса – права нижня частина живота. Апендицит буває гострим і хронічним. Хронічний апендицит – досить рідкісне явище порівняно з його гострою формою. Апендицит найчастіше з'являється у віці від 10 до 30 років.

Причини апендициту – чому запалюється апендикс

Фахівці вважають, що причиною запалення апендикса є його обтурація, яка може бути повною або частковою. Саме у випадку повної обструкції потрібна термінова операція.

Найчастіше обтурація викликана накопиченням фекальних мас. Серед інших причин обструкції апендикса називають:

збільшені лімфоїдні фолікули;

паразити;

травми;

пухлини.

При обтурації апендикса в ньому можуть розмножуватися бактерії, що, власне, і призводить до запалення і утворення гною. Також при цьому можуть здавлюватися близько розташовані кровоносні судини. Недостатній приплив крові до апендиксу може призвести до розвитку гангрени. У разі розриву апендикса фекальні маси можуть заповнювати черевну порожнину, що також надзвичайно небезпечно.

Одним з можливих ускладнень апендициту є перитоніт – запалення тканин, що вистилають стінку черевної порожнини. Внаслідок розриву апендикса інфекція може поширюватися і на інші органи, в тому числі:

сліпу кишку;

сечовий міхур;

Якщо інфікований апендикс не розривається, інфекція обмежується невеликою зоною поширення, однак у такому випадку може сформуватися абсцес, який також представляє небезпеку для людини.

Симптоми апендициту, які не варто ігнорувати

біль в нижній правій частині черевної порожнини;

нудота;

блювання;

діарея;

запор;

втрата апетиту;

непрохідність газів;

набрякання черевної порожнини;

підвищена температура.

Одним з перших ознак апендициту є судоми. З часом вони посилюються. Також при апендициті можуть спостерігатися зміни стільця і, в деяких випадках, сечовипускання.

Больові відчуття в правому боці, які виникають поряд з перерахованими вище симптомами – серйозний привід звернутися до лікаря. Пам'ятайте, що при апендициті необхідно надання термінової медичної допомоги. В перші 24 години після появи симптомів розрив апендикса відбувається досить рідко, але після 48 годин розрив апендикса спостерігається у 80% пацієнтів.

Діагностика апендициту: які обстеження необхідно пройти

При фізичному огляді індикатором апендициту є чутливість нижнього правого квадранта черевної порожнини. У вагітних больові відчуття виявляються вище. У разі виникнення перфорації апендикса живіт може бути твердим і опухлим.

Крім фізичного огляду, лікар також може провести інші тести на виявлення апендициту:

аналіз сечі;

гінекологічне дослідження;

тест на вагітність (для виключення позаматкової вагітності);

візуалізація органів черевної порожнини: рентген, ультразвук або КТ-сканування;

рентген грудної клітини.

Лікування апендициту

У рідкісних випадках апендицит лікують без хірургічного втручання за допомогою застосування антибіотиків і рідкої дієти.

Проте в більшості випадків необхідна операція, тип якої залежить від особливостей кожного конкретного випадку.

Чи існують способи запобігання запалення апендикса?

На жаль, профілактики апендициту не існує. Проте в групі найменшого ризику знаходяться люди, які вживають в їжу продукти, багаті волокнами, тобто свіжі фрукти і овочі.

Похожие статьи:

ОбществоВ Китаї дівчина з'їла столову ложку

Здоровье и медицина​Комарі стали небезпечнішими

ОбществоНайбожевільніші роботи на світі

Здоровье и медицинаЗ стін лабораторій просочились комахи-"вбивці", здатні заразити нас смертельними вірусами або викликати необоротну мутацію

Здоровье и медицинаКартопля небезпечна для життя

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети