Як кава впливає на мозок людини?

14 декабря 2015
2081 просмотр Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article11360.jpg

Експерти зі Стенфордського університету виявили цікаву особливість мозку, яка до теперішнього часу була невідомою — виявилося, кава вельми незвичайним чином впливає на нейронні зв'язки в мозку.

 

У ході дослідження фахівці протягом 18 місяців вели спостереження за функціонуванням головного мозку людей при вживанні кавового напою за допомогою МРТ. Даний метод дозволив виявити зміни у зв'язках між різними ділянками мозку, пов'язані з вживанням кави.

 

Результати показали, що при низьких рівнях кофеїну в організмі зв'язок між соматосенсорною і моторною мережею мозку був досить сильним, у той час як надмірно високі рівні кофеїну в організмі викликали її ослаблення.

Наголошується, що соматосенсорна зона контролює визначення характеристик зовнішніх подразників, завдяки чому людина відчуває біль, температуру й робить рухи у вигляді відповідної реакції. Моторна мережу мозку, в свою чергу, контролює скорочення м'язів, дозволяючи здійснювати різні тонкі рухи, такі як мова, гра на піаніно і т.д.

На даний момент експерти не можуть точно сказати, чи є виявлена ​​кореляція між кофеїном і зв'язками в мозку негативною або позитивною. Дослідники планують вивчити це явище у пацієнтів з неврологічними розладами і порушеними зв'язками між різними ділянками мозку.

Похожие статьи:

Здоровье и медицинаСон може розказати людині про її хвороби

Здоровье и медицинаЧервоне вино дуже корисне для мозку

Здоровье и медицинаКомп'ютерні ігри корисні для мозку

Здоровье и медицинаВчені відкрили сенсаційну інформацію про людський мозок

ОбществоКитаянка заморозила свій мозок

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети