Як правильно кинути курити?

9 июля 2015
3016 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article9559.jpg

Знаєш, чому 85 % спроб кинути курити закінчуються невдачею? Справа в непереконливій і розпливчастій мотивації, а також у невмінні знімати стрес конструктивними способами. Психолог Леся Ковальчук стверджує: щоб досягти успіху, потрібно… не забороняти собі палити, та й взагалі не концентруватися на боротьбі з пагубною звичкою. Усвідом причини, по яким ти куриш, знайди інші способи релаксу – і потреба в нікотині відпаде сама собою, без титанічних зусиль волі!

1. Сформулюй мету. Вона повинна бути дуже конкретною і значущою особисто для тебе. Невиразні формулювання на кшталт «пора зав'язувати» або «куріння шкідливе» не підходять – для тебе самого ці причини не являються достатньо вагомими. Потрібні по-справжньому переконливі аргументи, наприклад: «кидаю палити, тому що хочу народити здорову дитину» або «потрібно позбутися від задишки і жовтизни зубів». Чітко сформулюй свою мету і запиши її.

2. Усвідом причини. В основі будь-якої залежності – спроба замінити негативні переживання. Щоб усвідомити, які саме, носи з собою блокнот і ручку. І всякий раз, коли тебе потягне на перекур, записуй, що ти при цьому відчуваєш і які обставини цьому супроводжують. Записуй все, що приходить в голову.

3. Борися з негативом. Не з курінням, а з емоціями, які спонукають тебе диміти. Скажімо, проаналізувавши свої записи, ти зрозумів, що куриш через стрес на роботі. Значить, тобі потрібно навчитися розслаблятися, знизити рівень тривожності. Коли ти цього досягнеш, курити не захочеться!

4. Займи себе. В доповнення до внутрішньої роботи і самоаналізу знайди «зовнішні» прийоми для зняття стресу. Дуже дієві способи поповнити запаси позитивної енергії – творчість і спорт. Чоловікам, яким за природою необхідні сильні емоції, тягу до куріння відмінно перебиває… нова справа, цікавий бізнес.

5. Не став собі термінів. Зазвичай всі спроби кинути палити «з понеділка» або «з першого числа» зазнають невдачі. Не став собі термінів – це лише створить додатковий психологічний стрес. У кожної людини власна швидкість психічних і фізичних процесів. Так що краще, що ти можеш зробити – це дозволити собі позбавлятися від шкідливої звички у власному темпі, підтримуючи самого себе на всіх етапах.

Похожие статьи:

ОбществоНе можеш кинути курити - отримай грошову компенсацію

ОбществоВ Пекіні відмовились від куріння

Здоровье и медицина10 порад тим, хто кидає палити

Политические статьи"Idea X" України. Мета, завдання та сценарії майбутнього року

Здоровье и медицинаЧому споживання м'яса таке ж шкідливе, як куріння

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети