Як врятуватись від спеки?

8 июля 2015
2356 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article9550.jpg

Як уникнути сонячного і теплового удару влітку.

Сонячний або тепловий удари можуть підстерігати в літню спеку де завгодно: на морському березі, біля річки, в поході, на дачі, на міській вулиці або в задушливому офісі.

Тепловий і сонячний удари

Тепловий удар — це порушення теплового балансу організму, при якому практично відсутня віддача тепла, що утворюється всередині і надходить в організм зовні. Найбільш часта причина теплового удару — висока температура і вологість повітря.

Сонячний удар — один з різновидів теплового удару, викликаний тривалим і безконтрольним перебуванням людини під прямими сонячними променями без головного убору. Внаслідок перегріву кровоносні судини розширюються, викликаючи надмірний приплив крові до голови.

Ознаки і симптоми перегріву

Підвищується температура тіла, виникає стан загальної слабкості, з'являється запаморочення, сильна головна біль, в очах темніє. Можуть з'явитися блювота і пронос, не виключені кровотечі з носу і розлади зору. Шкіра обличчя зазвичай багряно-червоного, а іноді і блідого кольору, дихання і серцевий ритм порушуються, пульс частий і слабкий.

Якщо до цього моменту постраждалому не надати медичну допомогу, у нього починаються галюцинації і марення, він втрачає свідомість, можлива поява судом. В особливо важких випадках ненадання негайної допомоги людині може закінчитися падінням в кому, а то і зовсім летальним результатом.

Як уберегтися

Найголовніше правило: уникати перебування на літньому сонці в години найбільш високої сонячної активності з 11 до 15 години. Важка фізична праця та інтенсивні заняття спортом і фізкультурою краще перенести на ранкові або вечірні години, коли температура навколишнього повітря не така висока, як опівдні так і сонячні промені падають не під прямим кутом, а побіжно і навскоси.

Намагайтеся за можливості уникати тісних і задушливих приміщень, а будинок або квартиру в обов'язковому порядку обладнайте кондиціонером або вентилятором.

У спекотну погоду особливо важливо збільшити денну норму споживання рідини, вживайте воду невеликими порціями, але через короткі проміжки часу. Відмінно справляються з жагою квас, морс і безперечний лідер — зелений чай.

Слід обмежити, а ще краще, відмовитися від куріння, вживання міцного чорного чаю, кави і спиртних напоїв. У раціоні повинні переважати продукти, що містять багато вуглеводів, а з жирної і висококалорійної їжею краще почекати. Налягайте на кисломолочні продукти, свіжі фрукти і овочі.

Похожие статьи:

Здоровье и медицинаЩо врятує нас від сонячних опіків?

Здоровье и медицинаЯк вберегтися від спеки і зберегти здоров'я?

Здоровье и медицинаЩо потрібно знати про потовиділення?

Здоровье и медицинаРедис допоможе подолати хвороби серця

Здоровье и медицинаЩо потрібно їсти у спеку?

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети