Картопля небезпечна для життя

7 мая 2015
3977 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8551.jpg

Картопля є основним джерелом харчування людей різних країн, тому значення його дуже велике.

Головною живильною речовиною картоплі є крохмаль. Завдяки високому вмісту вуглеводів (19,7%), і, перш за все крохмалю (18,2%), картопля в значній мірі поповнює енергетичні потреби організму людини.

Клітковини в картоплі менші, ніж в інших коренеплодах — всього 1%, а пектинових речовин — більше, тому більшість страв з картоплі не обтяжують роботу шлунка і порівняно швидко евакуюються з нього в кишечник. Кількість жиру в картоплі мізерно (0,1%). Білків також мало (2%), але за змістом амінокислот ці білки близькі до тваринних білків.

Картопля є джерелом вітаміну С. При середньому споживанні картоплі, що становить 300 г на добу, забезпечується близько половини добової потреби людини в цьому вітаміні. У картоплі містяться також вітаміни В1, В2, РР, К.

У картоплі багато мінеральних речовин (1,1%) і серед них солі, магнію, кальцію, заліза, фосфору, йоду, які допомагають нейтралізувати надлишки кислот в організмі. Ось чому споживання картоплі особливо корисно людям із страждаючими захворюваннями, пов'язаними з порушенням обміну речовин (подагру, захворюваннями нирок, ревматизмом).

Завдяки високому вмісту калію (568 мг%) картопля сприяє виділенню з організму води і тим самим бере участь в регуляції обмінних процесів. Крім того, калій необхідний для підтримки нормальної функції серцевого м'яза. Картопля — основне джерело цього елементу: стільки калію немає ні в м'ясі, ні в хлібі, ні в рибі.

Однією із складових частин картоплі є отруйний глікоалкалоїд соланін. Зазвичай його в картоплі зовсім небагато (0,002-0,10%) і він не має токсичної дії. Однак в шкірці, а також в позеленілих і пророслих бульбах він міститься в підвищеній кількості. Тому таку картоплю потрібно очищати більш ретельно, повністю видаляючи позеленілі місця. У великій кількості, він є небезпечним для життя людини.

Похожие статьи:

ОбществоВ Китаї дівчина з'їла столову ложку

Здоровье и медицинаЗ стін лабораторій просочились комахи-"вбивці", здатні заразити нас смертельними вірусами або викликати необоротну мутацію

ОбществоНайбожевільніші роботи на світі

Здоровье и медицина​Комарі стали небезпечнішими

Здоровье и медицинаЯк дізнатись, чи в тебе апендицит?

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети