Любов – небезпечна хвороба, яку потрібно лікувати

28 июня 2015
10582 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article9399.jpg

Вчені довели: любов – небезпечна хвороба

Британські вчені з лондонського Імперіал-коледжу, які вивчають поведінку і організм закоханих, довели, що любов і закоханість — це хвороби, які можуть завдати серйозної шкоди здоров'ю. Професор Мартін Коуї пояснює це тим, що організм закоханої людини переживає цілу бурю емоцій, які тягнуть за собою тривалі хвороби.

«Наш організм змінюється під впливом емоцій, і любов має цілком виражені фізичні прояви. Зіниці розширюються, долоні пітніють, а серце прискорено б'ється. В кров викидається велика кількість адреналіну, що негативним чином впливає на наш організм», — пояснює керівник дослідницької групи професор Мартін Коуї.

Деякі хвороби викликані стресом, професор Коуї вважає, що подібні захворювання є результатом процесів, аналогічних тим, які відбуваються в організмі людини, коли вона закохана. Тим не менш, далеко не всі здатні визнати, що їх емоції справляють безпосередній вплив на самопочуття. Багато наполегливо заперечують подібне і від цього стає тільки гірше.

«Останнім часом велика кількість людей звертається з нездужаннями, симптоми яких схожі на грип. Проте ці захворювання викликані стресом», — розповідає Мартін Коуї.

Коли ж закоханий переживає трагедію, пов'язану з коханою людиною, це і зовсім може стати для нього фатальним.

За словами Коуї, є наукові докази того, що почуття тяжкої втрати нерідко підвищує ризик серцевих захворювань і навіть смерті. Дослідники лондонського Імперіал коледжу встановили, що чоловічі і жіночі переживання різняться за своїм характером. Вчені вважають, що чоловіки набагато важче переживають втрату близької людини, ніж жінки.

«Ми знаємо, наприклад, що в перші півроку після втрати дружини число серйозних серцево-судинних захворювань та летальних випадків у овдовілих чоловіків на 50% вища», — зазначає професор. Правда, як це відбувається і від чого залежить, поки не зовсім ясно. «Дана область потребує набагато більшої кількості досліджень», — говорить учений.

Ще одне дослідження вчених довело, що любов впливає на людей так, що вони забувають очевидні речі і втрачають концентрацію уваги — закоханість впливає на організм людини так само, як наркотики.

Сканування мозку у добровольців показало, що його частини, відповідальні за пам'ять і концентрацію, стають менш активними, коли людина бачить фотографію свого коханого. Було також помічено і збільшення активності в частинах мозку, які збуджуються при використанні наркотиків.

Забути коханого так само важко, як злізти з голки. Тепер це не просто образний вислів, а вже доведений психологами з Університету Ратжерса (США) науковий факт. Деколи любов набуває якусь подобу важкої хронічної хвороби. Тільки якщо з хворим горлом можна звернутися до лікаря, то куди ж іти з розбитим серцем?

У дослідженні взяли участь 15 юнаків і дівчат у віці 20-25 років, які нещодавно розлучилися зі своїми коханими. Кожен з 10 дівчат та 5 хлопців зізнався, що досі присвячує весь свій вільний час спогадами про колишню пасію. Спочатку учасникам досвіду показали фотографії їхніх колишніх партнерів, а потім картки з зображенням нейтральних людей — друзів і знайомих. Щоб переключити думки з одного об'єкта на інший, випробуваним пропонувалося вирішити просту математичну задачку. Весь цей час вчені сканували активність головного мозку піддослідних.

У першому випадку активізувалася вентральна область кори головного мозку, яка відповідає за мотивацію і отримання задоволення. Крім того, почали реагувати прилегле ядро переднього мозку (центр задоволення) і очноямково-лобова ділянка кори. Зазвичай ці області найактивніші у завзятих курців і кокаїністів. Проявилася і острівкова частка головного мозку, що відповідає за фізичну біль і душевні переживання.

Тепер зрозуміло, чому після розриву відносин закохані, особливо підлітки, схильні до необдуманих вчинків і навіть можуть покінчити життя самогубством. Є версія, що подібний механізм спеціально задуманий природою, щоб наші предки міцніше трималися за своїх біологічних партнерів і за можливість продовжити рід. Крім усього іншого, американцям вдалося довести, що час лікує. Активність всіх вищевказаних областей головного мозку спадала в міру того, як минав час після розставання.

Деколи любов набуває якусь подобу важкої хронічної хвороби. Здається, що весь світ клином сходиться на одній людині, він стає головною темою всіх ваших розмов, ми постійно прокручуємо спогади про проведені разом хвилинах — як подивився, що сказав, на що натякнув. Його недоліки ми ігноруємо, а достоїнства підносимо до небес, створюючи для себе з звичайної людини цього кумира.

Така любов, яка перетворилася в щось подібне наркотичної залежності, вже має всі симптоми душевного захворювання.

Похожие статьи:

Здоровье и медицинаДивна хвороба, яка заважає жити

Здоровье и медицинаНародилась дівчинка з велетенським язиком

Здоровье и медицинаВчені можуть визначити рак за слиною

Здоровье и медицинаВчені зробили мишу прозорою

Здоровье и медицинаТим хто хворів на Еболу заборонено займатись сексом

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети