МОЗ визнало брак в лікарнях важливих ліків

31 марта 2015
2320 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8053.jpg

У Міністерстві охорони здоров'я розраховують перекрити дефіцит життєво необхідних ліків за рахунок гуманітарної допомоги. У відомстві посилаються на досвід таких країн як США і Німеччина, де виконання державних програм здійснюється не тільки за кошти держави, а й за рахунок гуманітарної допомоги. На думку учасників ринку, такі дії говорять лише про те, що в країні склалася критична ситуація із забезпеченням деякими важливими для життя людей медикаментами.

В Україні працює 19 державних програм з лікування різних захворювань. На їх реалізацію в цьому році, за даними МОЗ, з центрального бюджету виділено 4,1 млрд, що практично в два рази більше ніж у 2014 році. Але при цьому всього для забезпечення потреб 1,8 млн пацієнтів необхідно 8,5 млрд грн.

Вчора заступник міністра охорони здоров'я Альона Терещенко на прес-конференції розповіла про результати аудиту, проведеного міністерством щодо виконання держпрограм. «Цей аудит дозволив нам побачити повну картину ситуації, що склалася із забезпеченістю ліками за всіма держпрограмами. В цілому, є ситуації, коли забезпеченість ліками становить 125% від необхідного обсягу, а є — коли всього на 14,5% », — зазначила пані Терещенко. За словами заступника міністра, найбільш критична ситуація склалася із забезпеченням ліками проти гемофілії (8-9-й фактор), дорослої онкології, хвороби Гоше, а також медикаментами, необхідними для трансплантації.

Похожие статьи:

Здоровье и медицинаЩо діється в міністерстві охорони здоров'я?

Здоровье и медицинаЯк боротися з ВІЛ-інфікцією

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети