На Харківщини проводяться благодійні медогляди

10 апреля 2017
979 просмотров Голосов: 0 Автор:Александр Литвинеску
article14879.jpg

Перевірити зір, зняти електрокардіограму, визначити рівень цукру у крові, пройти ультразвукове обстеження – все це мешканці сільської місцевості можуть зробити, не полишаючи власного села. Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області третій рік поспіль організує у районах безкоштовні медогляди, під час яких висококваліфікованих лікарі консультують місцеве населення. 

Цьогоріч мобільні медичні бригади Фонду почали працювати у квітні. За перший тиждень роботи лікарі оглянули жителів п’яти сіл у Валківському, Первомайському, Близнюківському, Барвінківському та Нововодолазькому районах. Харківські спеціалісти приймали людей у місцевих амбулаторіях і фельдшерсько-акушерських пунктах. Селяни мали змогу проконсультуватися з офтальмологом, гінекологом, кардіологом, невропатологом або травматологом. Лікарі привозили з собою сучасну апаратуру, тож кожен бажаючий міг пройти ультразвукове дослідження внутрішніх органів, зняти електрокардіограму, визначити рівень цукру у крові, поміряти внутрішньоочний тиск. Усе це – безкоштовно, з використанням одноразових витратних матеріалів, якими медиків забезпечив Фонд.

«Такі медогляди дуже потрібні, бо дозволяють вчасно виявляти захворювання, патології. Адже людина може і не знати про свою ваду, наприклад, зору чи серця, — зазначає Наталія Сургай, завідуюча Литовчанським фельдшерсько-акушерським пунктом. – Я дуже задоволена лікарями, їх відношенням до людей. Вони уважні, чемні, надають детальні та зрозумілі пояснення, рекомендації щодо лікування».

Для багатьох мешканців глибинки ці медогляди – єдина можливість  пройти комплексне обстеження, проконсультуватися зі спеціалістами вузького профілю. Часто сільські бабусі й дідусі не мають ані сил, ані грошей, щоб поїхати до районного, а тим більше обласного центру.    

«У нас з чоловіком є машина, тож ми собі ще можемо дозволити поїхати до лікарні, а інших людей, звісно, шкода. В нашому селі одна тільки фельдшер, і ми на неї молимося, тому що взагалі нема до кого звернутися у разі потреби», — розповідає пенсіонерка Вікторія Володимирівна з села Семенівка Близнюківського району.

Протягом тижня лікарі виявили п’ять випадків захворювання на цукровий діабет. Для пацієнтів цей діагноз став повною несподіванкою, вони навіть не підозрювали, що хворі.  Ще у двох селян під час ультразвукового дослідження було знайдено пухлини, які можуть бути злоякісними. Тепер, коли проблему виявлено, люди пройдуть спеціалізоване обстеження та вчасно почнуть лікування. Решта  знайдених патологій, на щастя, є незначними.

«Я у кардіолога був, робив УЗД, очі перевірив. Лікарі приємні, гарні, доброзичливі – все розказали, пояснили, я задоволений. Виявили на УЗД у мене невеличку патологію, треба буде пропити ліки», — ділиться враженнями від медогляду житель села Литовки Нововодолазького району Павло Микитович.    

Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області з 2015 року організує безкоштовні медогляди сільського населення.  Відповідна програма має назву«Медицина Харківщини для людей» та діє на території всієї області. У 2015-2016 роках мобільні медичні бригади Фонду надали селянам понад 120 тисяч медичних послуг. 

Похожие статьи:

Здоровье и медицинаПолезности брокколи

Новости в миреУ Хорватії понад 300 працівників медицини притягнуті до суду за корупцію

ОбществоЧиновників і депутатів Харківщини підготували до заповнення е-декларацій

ОбществоХарківські благодійники реалізують на селі соціальні проекти

Общество900 посадовців і депутатів відвідали «Школу місцевого самоврядування»

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети