Наркоманів стає більше

2 мая 2015
2619 просмотров Голосов: 2 Автор:Валєра Мозговий
article8492.jpg

Наркоманія представляє серйозну загрозу як для суспільства, так і для генофонду нації. На превеликий жаль, кількість споживачів психоактивних речовин збільшується з кожним роком на 8-10%. Найнебезпечніша тенденція — різке зниження віку наркозалежних.

У медичному сенсі наркоманія — це залежність від речовин, що викликають звикання і негативно впливають на фізіологічний і психічний стан людини. Найбільш поширеним залишається споживання кустарно виготовленого дезоморфіна для внутрішніх ін'єкцій. Різко зросло споживання алкалоїду опію (кодеїну) і заборонених психостимуляторів ефедринового ряду, зловживання якими призводить до токсичних отруєнь, уражень головного мозку, негативними наслідками для нервової системи і здоров'я в цілому. Останнім часом зросла кількість пацієнтів з синдромом залежності, викликаним вживанням так званого Спайсу — курильних сумішей, що представляють собою висушені і подрібнені частини рослин, піддані обробці небезпечними для здоров'я хімічними препаратами.

Потрібно пам'ятати, що будь-які наркотичні препарати, незалежно від форми їх вживання, згубні для людей, оскільки вони є отрутами, що руйнують організм і викликають серйозні порушення психіки. Тривале вживання наркотиків веде до повної деградації особистості і прирікає хворого на нескінченні пошуки чергової дози всяку ціну. Як правило, наркозалежні гинуть від передозувань, ускладнень, супутніх захворювань: СНІДу, гепатиту, туберкульозу та інших.

Але найбільш значущими для розвитку наркозалежності є наступні фактори: несприятлива сімейна атмосфера, відсутність взаєморозуміння і турботи з боку батьків, наявність в сім'ї родичів з захворюваннями наркологічного профілю та нервово-психічні розлади, особливості особистості дитини та її виховання в сім'ї.

Батьки повинні знати, що існує ряд особистісних особливостей дитини, які можуть стати сприятливими факторами до розвитку наркозалежності в майбутньому. Наприклад, сугестивність, інфантилізм, наївність, простодушність, егоцентризм, схильність до ризику. Вони притаманні «залежному» типу особистості, коли переважає мотивація уникнення невдач над мотивацією досягнення успіху, підпорядкованість довкіллю замість готовності активно протистояти їй…

Важливим у профілактиці наркоманії у підлітків є здоровий приклад батьків, які не курять, не зловживають алкоголем і, само собою зрозуміло, не вживають наркотики. Фахівці вважають, що велику помилку роблять ті, хто не поважає думку дітей і не прислухається до неї. Якщо дитина оступилась і щось зробила неправильно, зазвичай її карають, а не допомагають розібратися і виправити помилку. Але проблема від цього не зникає, і в результаті дитина звертається за допомогою не до батьків, а до друзів. Благо, якщо вони хороші, а якщо ні?

Батьки повинні проявляти увагу до своїх дітей, допомагати пристосовуватися до життєвих обставин, розвивати шкалу життєвих цінностей, зміцнювати і розвивати інстинкт самозбереження і вміння самореалізації. Батьківська любов, увага, турбота, підтримка у важку хвилину, щира розмова, — ось самі надійні помічники, які допоможуть уберегти дітей від вживання наркотиків та допоможуть сформувати у них правильні життєві цінності.

Якщо ви переконалися, що близька вам людина не може впоратися із залежністю від наркотиків самостійно і ви не в силах йому допомогти, зверніться до фахівців з лікування наркотичної залежності — лікарів-наркологів і психотерапевтів. При цьому важливо уникнути примусу, але будьте наполегливі і не затягуйте візит до професіонала. Сьогодні існують різні підходи до лікування наркоманії. Будьте готові до тривалих і серйозних випробувань.

Похожие статьи:

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети