Наркоманів стає більше

2 мая 2015
2542 просмотра Голосов: 2 Автор:Валєра Мозговий
article8492.jpg

Наркоманія представляє серйозну загрозу як для суспільства, так і для генофонду нації. На превеликий жаль, кількість споживачів психоактивних речовин збільшується з кожним роком на 8-10%. Найнебезпечніша тенденція — різке зниження віку наркозалежних.

У медичному сенсі наркоманія — це залежність від речовин, що викликають звикання і негативно впливають на фізіологічний і психічний стан людини. Найбільш поширеним залишається споживання кустарно виготовленого дезоморфіна для внутрішніх ін'єкцій. Різко зросло споживання алкалоїду опію (кодеїну) і заборонених психостимуляторів ефедринового ряду, зловживання якими призводить до токсичних отруєнь, уражень головного мозку, негативними наслідками для нервової системи і здоров'я в цілому. Останнім часом зросла кількість пацієнтів з синдромом залежності, викликаним вживанням так званого Спайсу — курильних сумішей, що представляють собою висушені і подрібнені частини рослин, піддані обробці небезпечними для здоров'я хімічними препаратами.

Потрібно пам'ятати, що будь-які наркотичні препарати, незалежно від форми їх вживання, згубні для людей, оскільки вони є отрутами, що руйнують організм і викликають серйозні порушення психіки. Тривале вживання наркотиків веде до повної деградації особистості і прирікає хворого на нескінченні пошуки чергової дози всяку ціну. Як правило, наркозалежні гинуть від передозувань, ускладнень, супутніх захворювань: СНІДу, гепатиту, туберкульозу та інших.

Але найбільш значущими для розвитку наркозалежності є наступні фактори: несприятлива сімейна атмосфера, відсутність взаєморозуміння і турботи з боку батьків, наявність в сім'ї родичів з захворюваннями наркологічного профілю та нервово-психічні розлади, особливості особистості дитини та її виховання в сім'ї.

Батьки повинні знати, що існує ряд особистісних особливостей дитини, які можуть стати сприятливими факторами до розвитку наркозалежності в майбутньому. Наприклад, сугестивність, інфантилізм, наївність, простодушність, егоцентризм, схильність до ризику. Вони притаманні «залежному» типу особистості, коли переважає мотивація уникнення невдач над мотивацією досягнення успіху, підпорядкованість довкіллю замість готовності активно протистояти їй…

Важливим у профілактиці наркоманії у підлітків є здоровий приклад батьків, які не курять, не зловживають алкоголем і, само собою зрозуміло, не вживають наркотики. Фахівці вважають, що велику помилку роблять ті, хто не поважає думку дітей і не прислухається до неї. Якщо дитина оступилась і щось зробила неправильно, зазвичай її карають, а не допомагають розібратися і виправити помилку. Але проблема від цього не зникає, і в результаті дитина звертається за допомогою не до батьків, а до друзів. Благо, якщо вони хороші, а якщо ні?

Батьки повинні проявляти увагу до своїх дітей, допомагати пристосовуватися до життєвих обставин, розвивати шкалу життєвих цінностей, зміцнювати і розвивати інстинкт самозбереження і вміння самореалізації. Батьківська любов, увага, турбота, підтримка у важку хвилину, щира розмова, — ось самі надійні помічники, які допоможуть уберегти дітей від вживання наркотиків та допоможуть сформувати у них правильні життєві цінності.

Якщо ви переконалися, що близька вам людина не може впоратися із залежністю від наркотиків самостійно і ви не в силах йому допомогти, зверніться до фахівців з лікування наркотичної залежності — лікарів-наркологів і психотерапевтів. При цьому важливо уникнути примусу, але будьте наполегливі і не затягуйте візит до професіонала. Сьогодні існують різні підходи до лікування наркоманії. Будьте готові до тривалих і серйозних випробувань.

Похожие статьи:

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети