Останні новини України та світу призводять до стресів і депресій - як не піддаватися

19 марта 2014
7629 просмотров Голосов: 1 Автор:Евген Скил
article4235.jpg

Як не піддатися панічним та депресивним настроям? Як зняти напругу, коли вже немає сил сперечатися, міркувати і прогнозувати? І як, нарешті, не розболітися на нервовому ґрунті?

Не встигли українці відійти від переживань з приводу подій на Майдані, як їх нерви на міцність почав випробовувати північний сусід.

Опитування знайомих, попутників і близьких показав: цілодобову тривогу відчувають всі, а кожен другий продумав план втечі до родичів на випадок військових дій. Деякі з опитаних вже не просто склали речі, а й навіть купили квитки на поїзд.

Як не піддатися панічним та депресивним настроям? Або, навпаки, варто теж пакувати валізи? Як зняти напругу, коли вже немає сил сперечатися, міркувати і прогнозувати? І як, нарешті, не розболітися на нервовому ґрунті?

На ці та інші питання відповіла Катерина Александровська – психолог, психотерапевт.

Почніть дбати про своє тіло ще скрупульозніше

— Чи можете ви зупинити кампанію, що розгорнулася в Криму? А нормалізувати економічну ситуацію? Наскільки велика ймовірність реальної агресії? Подібні питання можна вибудовувати до нескінченності, але однозначної відповіді ви не отримаєте ні на один. Ось ця невизначеність і породжує тривогу і паніку. Вони, в свою чергу, призводять до стресів та депресії. Зупиніться і зосередьтеся на тому, впливати на що ви можете. Ідеально — посилити турботу про своє тіло. З одного боку, це дасть відчуття контролю, з іншого — чим спокійніше людина, тим менш вразлива його нервова система і здоров'я в цілому. І тоді він більш конструктивно справляється з психоемоційними навантаженнями, — радить психолог. — Для цього висипайтеся — не менше ніж 8 годин на добу, вчасно і якісно харчуйтеся — 3-4 рази на день, приймайте контрастний душ. Можна зайнятися очищенням організму, сісти на вітамінну дієту, пройти курс масажів. Турбота про тіло дає ще й точку опори. Зосереджуючись на собі, людина спирається на реальність і свої можливості. І це знімає напругу.

Більше спілкуйтеся з дітьми

— Рухливі або спокійні ігри з малюками — це завжди позитив, як і спільне проведення часу з нащадками старшими. Наприклад, катання на велосипедах. Це, по-перше, розслабить самих батьків, по-друге, зніме напругу у дітей, які, як і дорослі, вже не один місяць перебувають в негативному інформаційному полі, — каже Катерина Вікторівна. — При цьому спілкування на ходу не рахується — відкладіть всі справи і хоча б годину на добу робіть з дитиною тільки те, що до душі їй.

Обмежте перегляд теленовин

— Інформацію по телебаченню ми сприймаємо в тому числі через картинку. Іноді журналісти використовують ще й відповідну фонову музику. Таким чином задіяють два найбільш емоційних канали: зір і слух. Це підвищує емоційну нестабільність. Зараз же, навпаки, важливо не погіршувати свій стан, а обмежувати інформацію. Тому краще черпати новини через сайти та газети, — радить психолог.

Бігає, плачте, говоріть

— Страх, злість і інші почуття важливо не тримати у собі: промовляйте їх з близькими; плачте, якщо душать сльози; займіться активними заняттями, які допоможуть зняти напругу (наприклад, влаштуйте пробіжку), — радить Катерина Александровська. – А все ж таки, пам'ятайте, що дозволяєте ви собі виплеснути негатив не для того, щоб розпалити в собі бажання розстріляти кривдників чи впасти в депресію. Ні, ви робите це з тим, щоб випустити пар і далі жити, приймаючи рішення по мірі надходження проблем. Дбайте про себе. Повторюся: зосередженість на своєму стані, улюблені заняття допоможуть знизити напруження емоцій і тривогу зі стресом.

Не допускайте у собі панічні настрої

— У стані паніки неможливо приймати правильні рішення. Тому зупиняйте паніку одразу. Відчуваєте, що не можете себе контролювати, зосередьтеся на тілі, на диханні або переведіть увагу — наприклад, починайте рахувати красні авто, що проїжджають повз вашого будинку, або шукайте предмети жовтого кольору в інтер'єрі приміщення. Що стосується рішення їхати чи ні, то воно — приватне. Спрогнозувати його необхідність чи правильність складно. Однозначно одне — воно має бути прийнято не на емоціях. Інакше це лише різновид паніки з усіма негативними наслідками. У тому числі для здоров'я — можливі стрибки тиску, біль у серці, психосоматичні розлади.

Вірте позитивним прогнозам

Останнім часом, коли не ясно, чого чекати далі, багато вдарилися в містику: цитують Глобу і Вангу, бачать пророцтва в книгах і сюжетах фільмів, а вже прогнозів доморощених ворожок і зовсім не злічити. Чи вірити?

— Вірте, — говорить психолог Катерина Александровська. — Але тільки позитивним і тільки, якщо це вселяє в вас впевненість. Буде свого роду профілактикою паніки. Якщо ж пророцтво негативне, не звертайте на нього уваги — пам'ятаєте, кількість «шаманів» завжди зростає при катаклізмах. Це просто бізнес.

Похожие статьи:

Здоровье и медицинаПереживати під час вагітності категорично заборонено!

Здоровье и медицинаЯк побороти стрес?

Здоровье и медицинаВиявлено, що у мишей, що піддавалися впливу стресових факторів під час вагітності, існують зміни в мікрофлорі піхви і мікрофлорі потомства

Здоровье и медицинаЧерез стрес можна серйозно захворіти

Здоровье и медицинаЩо найкраще знімає стрес?

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk