П'ять простих трюків, щоб поліпшити вашу пам'ять

18 апреля 2015
3411 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8331.jpg

Хто не мріє про досконалу пам'ять? Тепер ви можете поліпшити її за допомогою приголомшливих щоденних вправ.

Про це йдеться в статті, опублікованій американським виданням Huffington Post.


Пийте каву

Ви знаєте, що після чашки кави людина відчуває прилив енергії і здатність до концентрації? Мабуть, неймовірні властивості кави покращують роботу мозку. Одне дослідження показало, що вживання кави після вивчення будь-якої інформації може дозволити людині краще її запам'ятати. Під час дослідження, проведеного в 2014 році Університетом Джона Хопкінса, Майкл Ясса дав одну таблетку кофеїну учасникам експерименту, які не п'ють каву регулярно, через п'ять хвилин після показу зображень. Вміст кофеїну в таблетці було рівним за ступенем впливу однієї чашки міцної кави.

Після 24 годин учасники дослідження змогли краще розрізняти невеликі зміни в деяких деталях в одних і тих же зображеннях.

«Можна припустити, що кофеїн здатний покращувати різкість пам'яті», сказав Зак Реєстр, дослідник, який з Майклом Ясса працює в Університеті Каліфорнії в Ірвіні в науковій лабораторії, де досліджуються проблеми пам'яті, старіння і недоумства.

Чому це відбувається? Кофеїн викликає викид норадреналіну, що може в цілому поліпшити процес формування пам'яті. І якщо ваша пам'ять ще ясна після 24 годин, швидше за все, вона залишиться такою ж в довгостроковій перспективі. «Якщо ви будете стимулювати ваш мозок з таким агентом як кофеїн, щоб зробити вашу здатність запам'ятовувати швидше, ефективніше і сильніше, то у вас буде закладений фундамент для більш стабільного майбутнього пам'яті», — сказав учений.


Робіть фізичні вправи

Ви хочете згадувати особливі для вас випадки в деталях, від одягу до розмов, які мають для вас значення? По закінченні процесу вивчення спробуйте піднімати тяжкості протягом 20 хвилин.

Результати дослідження, проведеного в Технологічному інституті Джорджії показали, що епізодична пам'ять (довготривала пам'ять подій) може бути підвищена за рахунок короткої сесії вправ на опір.

Учасники дослідження, які після спостереження серії фотографій, виконаного після 50 присідань, показали більш ефективну пам'ять на 10% порівняно з тими, хто не виконував фізичні вправи. Ці дії дають ще більший ефект, коли фото пробуджують емоції. Вчені відзначили, що тут ключовим елементом є «стрес» у короткостроковій перспективі, в даному випадку мова йде про інтенсивну фізичну активність. Дослідники проаналізували хімічний склад слини учасників експерименту і знайшли в ній

велику кількість норадреналіну (нейромедіатора, який допомагає пам'яті). Само собою зрозуміло, що це була група, яка проводила тренування.


Кидайте курити

Чи знаєте ви, що припинення куріння не тільки в два рази знижує ймовірність онкозахворювання легень, серця і симптоми передчасного старіння, але також може поліпшити пам'ять.

У 2011 році вчені з університету Нортумбрії (Великобританія) досліджували три різних типи людей: курців, колишніх курців (які не курять вже більше двох років) і некурців.

Учасникам дали завдання відвідати різні куточки Кампуса і знайти малюнки на стінах, які залишили вчені. Це була перевірка проспективної пам'яті, що відноситься до дій, які будуть реалізовані в майбутньому.

Некурящі показали кращу здатність до успішного виконання цього завдання, в той час як колишні курці показали на 25% вищу продуктивність, ніж курці.

Ще одне дослідження, проведене в 2015 році вченими Університету Макгілла і Університету Единбурга, показало, що куріння звужує кору головного мозку набагато швидше, ніж це має місце в процесі «нормального» старіння і прискорює зниження когнітивних здібностей.

Попередні дослідження вже виявили, що куріння діє на здатність вивчати нові речі і пам'ятати їх у майбутньому. Дослідники Нортумбрії вважають, що їх дослідження підтверджує теорію, згідно з якою куріння пошкоджує області мозку, які беруть участь у формуванні та пошуку інформації пам'яті. Існує також позитивна сторона: ніколи не буває занадто пізно, щоб кинути палити і покращити роботу нашого мозку.


Займайтеся регулярно сексом

Що вам допоможе швидко розгадати кросворд, отримати задоволення від важкої атлетики і згадати, куди ви поклали ключі? Звичайно секс!

Вчені з університету штату Меріленд (США) виявили, що постійна сексуальна активність збільшує виробництво нових нейронів (цей процес називається нейрогенез) в мозку мишей середнього віку. (Мишей регулярно використовуються в медичних дослідженнях, оскільки їх генетичні характеристики та біологічні властивості дуже близькі до людських).

Велика сексуальна активність мишей з віком впливала на когнітивні функції. Поліпшення були викликані впливом нейрогенезу в гіпокампі.

«Гіпокамп є дійсно приголомшливим ділянком мозку», — говорить Реєстр. За словами вченого, гіпокамп отримує зовнішню інформацію, передає її в інші ділянки головного мозку, потім пов'язує всі разом для того, щоб сформувати послідовну пам'ять. Гіпокамп контролює інші ділянки мозку для того, щоб зберегти спогади в часі. Вчений підкреслив, що в значній мірі пам'ять складається з того, що відбувається в гіпокампі.


Займайтеся аеробікою

Навіть якщо ви схильні забувати все підряд, ви можете тренувати свою пам'ять, роблячи аеробні вправи два рази на тиждень, як це було запропоновано в дослідженні, опублікованому в «Британському журналі спортивної медицини».

В експерименті взяла участь група жінок у віці від 70 до 80 років з можливим ослабленням когнітивних здібностей (фазовий перехід між природним старінням і деменцією).

Учасниці експерименту були розділені на три підгрупи для виконання трьох різних видів діяльності: аеробних тренувань, вправ на опір і вправ з балансуванням. Кожна група виконувала вправи по два рази на тиждень протягом шести місяців. Жінки, які займалися аеробікою, показали поліпшення роботи гіпокампу, (області мозку, відповідальної за навчання і пам'ять).

«Вправи збільшують виробництво клітин в гіпокампі, і дозволяє їм бути більш активними після їх створення» говорить Реєстр.

«Це може призвести до незначного, але істотного збільшення обсягу гіпокампу», — додав учений. За його словами, ще належить з'ясувати, наскільки можна поліпшити роботу гіпокампу завдяки аеробіці. Тим не менш, результати надихнули дослідників.

Похожие статьи:

Здоровье и медицина10 порад тим, хто кидає палити

ОбществоЯк вести сімейний бюджет при нерегулярному заробітку?

Здоровье и медицина10 хитрощів, що допомагають запобігти старінню

Общество7 одкровень бізнесменів: що вас може очікувати?

Здоровье и медицинаАлкоголь і спорт: чи можна поєднувати?

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети