Рак молочної залози викликає робота за змінним графіком

22 июля 2015
2734 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article9769.jpg

Протягом мільйонів років еволюції в організмі людини виробилися певні біологічні ритми, пов'язані зі зміною дня і ночі, сну і неспання.

Регулярне порушення так званих циркадних ритмів організму (наприклад, позмінна робота за змінним графіком) загрожує підвищеним ризиком розвитку цукрового діабету 2-го типу, а також хворобами серця і судин.

Цей зв'язок був неодноразово доведений вченими різних країн.

Голландські вчені виявили ще більш грізний наслідок порушення природних біологічних ритмів організму — вони на тваринній моделі довели, що неспання в позаурочний час різко підвищує ризик розвитку раку молочної залози у піддослідних тварин.

Співробітники медичного центру при університеті ім. Еразма Роттердамського (Erasmus University Medical Centre in the Netherlands) спостерігали 2 групи мишей із спеціально виведеної для експерименту лінії. У самок таких тварин була спадкова схильність до розвитку раку молочної залози.

Одна група мишей перебувала в звичайних умовах, а тваринам з другої групи дослідники регулярно влаштовували зміна режиму дня і ночі — в приміщеннях, де знаходилися клітки з тваринами, починали вмикати світло на 12 годин раніше, ніж до цього.

Через кілька тижнів режим знову міняли.

Вчені виявили, що у мишей, які періодично проходили через порушення циркадних ритмів, пухлини молочної залози розвивалися в середньому на 8 тижнів раніше порівняно з мишами з контрольної групи.

Екстраполяція цих результатів на людську популяцію показує, що у жінок-носителів особливих мутацій генів BRCA1 і BRCA2, позмінна робота по змінному графіку може прискорювати розвиток раку грудей в середньому на 5 років.

Похожие статьи:

ОбществоБіженців хочуть спалити

ОбществоЩе одна країна відмовилася від Росії

Образование и наукаНайвитратніше вчитись в Угорщині

ОбществоЗ кожним роком життя в Росії все огидніше

Туризм и путешествия10 країн, в які християнам краще не їхати

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети