Що найкраще знімає стрес?

9 июня 2015
3616 просмотров Голосов: 2 Автор:Валєра Мозговий
article9063.jpg

Сміх замінить фітнес

Доросла людина сміється приблизно 15 разів на день. Вам здається, часто? А діти — по 400 разів на день, і саме це, як вважають вчені, забезпечує їм душевне і багато в чому навіть фізичне здоров'я. Дослідженнями в цій області займаються фахівці-гелотологи, які вивчають вплив на людський організм.

По-перше, сміх знімає стрес і навіть ліквідує його наслідки. Доктор Лі Берк, ще в 1970-х роках почав досліджувати вплив позитивних емоцій на імунітет, стверджує, що найщиріший радісний сміх позитивно впливає на ендокринну систему, регулюючи дозування, що виробляється залозами гормонів.

А оскільки більшість нервових розладів спровоковані саме гормональним дисбалансом, веселий сміх є профілактикою стресів і істерик. Навіть сам стан готовності до сміху вже корисно для здоров'я. Дослідження доктора Берка показали, що рівень гормону щастя — ендорфіну в організмі підвищується, коли людина ще тільки збирається, наприклад, розповісти анекдот або влаштувати веселий розіграш.

По-друге, сміх змушує наші м'язи — і не тільки особові — напружуватися. Кожен з нас, напевно, хоч раз страждав від м'язового болю в животі після декількох хвилин безперервного реготу. Як тільки ми припиняємо сміятися, м'язи починають розслаблятися, і ця повільна релаксація, що приносить задоволення, може тривати до 45 хвилин! Ось такий безкоштовний масаж, що розганяє кров по всьому тілу.

По-третє, сміх береже серце. За даними американських вчених, ті, хто за життя сміється мало, відрізняється похмурою вдачею і слабо реагує на кумедні і радісні події, частіше страждають від серцевих захворювань.

По-четверте, сміх загострює розум. Психолог з Університету Маркетт якось провів експеримент: запропонував добровольцям прочитати і запам'ятати список слів, а потім деяким з них показав веселий відеоролик. Підсумки підбивалися за тиждень. Ті, хто подивився веселе відео, запам'ятали на 20 відсотків більше слів, ніж інші. Можливо, вважають вчені, сміх забезпечує різкий приплив кисню до головного мозку, а це, в свою чергу, підвищує розумову активність.

По-п'яте, сміх лікує. Багато людей, які страждають онкологічними захворюваннями, пробують сміхотерапію в якості складової частини курсу лікування і в порівнянні зі своїми товаришами по нещастю відчувають себе краще і більш стійко переносять важкі процедури.

Похожие статьи:

Новости ОбществаФітнес центр СПОРТЛЕНД дурить українських клієнтів

Здоровье и медицинаВиявлено, що у мишей, що піддавалися впливу стресових факторів під час вагітності, існують зміни в мікрофлорі піхви і мікрофлорі потомства

Здоровье и медицинаЧерез стрес можна серйозно захворіти

Здоровье и медицинаОстанні новини України та світу призводять до стресів і депресій - як не піддаватися

Здоровье и медицинаАлкоголь і спорт: чи можна поєднувати?

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети