Що потрібно знати про дитяче харчування!

15 марта 2015
2833 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article7788.jpg

Всі ми вже давно звикли звертати увагу на те, що їмо. Навчилися підраховувати калорії, збалансовувати своє харчування, і вживати в їжу все тільки саме корисне і потрібне. Але коли справа стосується дітей, чудесним чином все це забувається. В результаті діти не отримують необхідної кількості вітамінів, мінералів та інших корисних зростаючому організму речей. У статті наведено кілька найпоширеніших помилок, які роблять батьки при харчуванні дітей.

Дітей перегодовують

Одна з найбільших помилок батьків — це перегодовування. Не варто дитину примушувати їсти, якщо він не хоче. У кожної дитини є вроджене почуття ситості, він прекрасно знає, скільки і коли йому потрібно з'їсти.

Якщо дитина з апетитом поглинає одну страву і відмовляється від іншої, не варто його переконувати, хай їсть те, що подобається. Якщо малюк відмовляється від якоїсь певної страви, запропонуйте йому,її через два — три тижні. У дітей часто міняються смаки, навчайтесь цим користуватися.

І, головне, не пропонуйте дитині печиво, сирок та інші ласощі між основними прийомами їжі. Ласощами ви перебиває апетит і тоді малюка складніше нагодувати чимось корисним.

Незбалансоване харчування

Часто забувається про те, що з їжею дитина повинна отримувати достатню кількість всіх необхідних речовин: білки, амінокислоти, жири та жирні кислоти, вітаміни і мінерали. Недостача необхідних речовин послаблює імунітет дитини, і він частіше хворіє. Тому, так само як і дорослій людині, дитині просто необхідно збалансоване харчування.

Купуючи продукти харчування для дітей, потрібно звертати увагу і на різні обставини. Так, малюкові, у якого брак у вазі, потрібно більше зернових каш. А дитині із зайвою вагою корисніше буде харчуватися овочами та зеленню. Малюкам, страждаючим анемією або нестачею заліза в крові, треба раніше вводити в раціон м'ясо. Дітям з рідким стільцем частіше давати рис.

Мінімум 50% добового раціону дитини повинні складати свіжі фрукти, овочі та зелень, тоді можете бути впевнені, що ваша дитина буде здоровіша від своїх однолітків.

Правильні напої

Відучуючи малюка від материнського молока, важливо підібрати не тільки правильні продукти харчування, але і правильні напої. Найкраще дитині підійде вода, компот, узвар і сік. До складу чорного чаю входять таніни, які заважають залізу засвоюватися в організмі, тому його краще дітям не давати. З цієї ж причини варто відмовитися і від зеленого чаю. Трав'яний чай відрізняється лікувальними властивостями і не підходить для тамування спраги. Але й соками не варто зловживати. Вони можуть викликати алергію або розлади шлунку. Про газовані напої краще навіть не згадувати, користі від них ніякої, а от шкоди дитячому та й дорослому організму вони наносять дуже багато.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети