Що потрібно знати про потовиділення?

3 июля 2015
4666 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article9473.jpg

Чим спекотніше на вулиці, тим наполегливіше ми боремося з потом. Але чи багато ми знаємо про цю дивовижну здатність людського організму, і про те, як найкраще контролювати потовиділення?

1. Піт не має запаху. Коли потові залози, які є в нашому тілі, виділяють піт, він абсолютно позбавлений запаху. Лише коли бактерії, які знаходяться на поверхні шкіри, починають руйнувати структурні компоненти поту, виникає запах.

2. Потовиділення дуже важливе для організму. Головна функція поту – берегти організм від перегріву. Він сприяє тому, що температура тіла знижується.

3. Ми потіємо набагато більше, ніж самі про це здогадуємося. На тілі людини близько 4 мільйонів потових залоз. У добу ми можемо втратити до літра поту.

4. Найбільш підвладна потовиділенню частина тіла зовсім не пахви. Найбільша кількість потових залоз знаходяться на ступнях. Оскільки більшу частина дня ноги закриті взуттям, ми просто не помічаємо, наскільки сильно вони пітніють. На другому місці по кількості потових залоз – пахова зона. І тільки на третьому місці – пахви.

5. Кількість вживаної води не впливає на потовиділення. Думка про те, що потрібно менше пити, щоб менше пітніти, не вірна. Але мова йде тільки про воду або чай! Алкоголь або газовані напої дійсно сприяють зміні складу поту і призводять до його більш інтенсивному виділенню.

6. Кількість поту безпосередньо залежить від ваги. Пояснення цьому дуже просте: чим щільніша людина, тим більше зусиль потрібно організму, щоб знизити температуру тіла. Відповідно і поту виділяється більше

7. Дезодорант і антиперспірант – це не одне і те ж. Хоча обидва засоби спрямовані на боротьбу з потом, їх дії абсолютно різні. Дезодоранти не перешкоджають виробленню поту, а лише нейтралізують (часто просто маскують) безпосередньо запах. У той час як антиперспіранти зменшують або повністю припиняють вироблення поту. Тому антиперспірант шкідливо залишати на тілі на довгий час.

Похожие статьи:

Общество31 мільйон американців не снідають

Здоровье и медицинаЯк вберегтися від спеки і зберегти здоров'я?

Туризм и путешествияЩо варто знати, якщо їдеш на відпочинок у Грецію

Здоровье и медицинаЩо врятує нас від сонячних опіків?

Здоровье и медицинаЩо потрібно їсти у спеку?

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети