Сифіліс-експерименти: 800 чоловік були заражені для спостережень

14 апреля 2015
4612 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8272.jpg

Окружний суд міста Балтимор в штаті Меріленд, США, розглядає позов, поданий правозахисними організаціями республіки Гватемала. Судова претензія стосується дослідження, що проводиться Університетом Джона Хопкінса — приватним закладом, у якому в 1940-50-і роки заражали сифілісом і гонореєю жителів республіки в рамках експериментів, спрямованих на вивчення можливостей пеніцилінової терапії в плані боротьби з небезпечними венеричними захворюваннями.

У США повідомили і про те, що керівництво республіки дало згоду на використання в дослідах близько 800 своїх уродженців, які, як тепер ініціюють гватемалські правозахисники, не знали всіх тонкощів медичного експерименту. У ті роки сифілісом і гонореєю були намірено заражені більше п'яти тисяч жителів Гватемали, з яких померли 83 людини.

Чоловіків і жінок заражали спеціально найняті інститутом люди. Окрім них, біологи даного університету заражали і дітей, видаючи введення вакцини з вірусом за аналізи крові або щеплення. У якості «живого» матеріалу використовувалися й ув'язнені в психіатричних лікарнях люди, на яких під виглядом лікувальних засобів пробували заражені емульсії.

Згідно з даними, зібраними Гватемальськими правозахисними організаціями, в середині минулого століття наукова програма Джона Хопкінса навіть отримала грант на своє здійснення від уряду США.

Зараз Гватемала вимагає від США мільярд доларів як компенсацію за страждання і смерть людей. Проте в самому Університеті відзначають, що хоч і визнають ці історичні експерименти трагічними, нинішнє звернення правозахисників республіки вважають спробою відвертої наживи за рахунок ганебної ситуації, спровокованої американським урядом багато років тому.

Характер експериментів США над людьми постійно змушує згадувати фашистські роки у Німеччині, коли на беззахисних дітях-близнюках використовувалися хімічні ін'єкції, або спроби з нормальних двійнят штучно створити «сіамських».

Або способи винаходу вакцини від малярії, коли молодих в'язнів даних таборів навмисне заражали за допомогою комарів або ін'єкції екстракту слинної залози їх самок. Аналогія виходить очевидною і лякає.

Похожие статьи:

Здоровье и медицинаГрейпфрутовий сік захищає від раку

Здоровье и медицинаВООЗ закликає відмовитися від таких назв хвороб, як свинячий грип, мавпяча віспа, пташиний грип

Здоровье и медицинаНайнебезпечніші хвороби в історії людства

ОбществоСтівен Хокінг зізнався, що хоче покінчити із собою

Здоровье и медицинаВчені навчилися передбачати рак за 13 років до початку захворювання

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети