Смертність від інфаркту зростає

17 июня 2015
3240 просмотров Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article9203.jpg

За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров'я, в 2012 році найбільш «популярним» серцево-судинним захворюванням була ішемічна хвороба серця: на її частку припадало 13.2% всіх смертей. Однією з клінічних форм цієї недуги є інфаркт міокарда — гостро виникає некроз частини серцевого м'яза внаслідок абсолютної або відносної недостатності коронарного кровотоку.

Порівнюючи дані по смертності за 2012 рік з показниками 2000 року, можна зробити ще один невтішний висновок: якщо кількість смертей від респіраторних інфекцій, туберкульозу і навіть ВІЛ/Сніду скоротилася, то смертність від ішемічної хвороби серця продемонструвала найбільший приріст на тлі інших захворювань, здатних привести до летального результату. Тобто хворобами серця хворіє дедалі більше людей.

Більш того, найчастіше хвороба наздоганяє жителів країн з низьким і середнім доходом, до яких відноситься і Україна: на ці країни припадає понад 75% випадків смерті від серцево-судинних захворювань.

У країнах Європи невідкладна допомога надається в середньому через 1 годину після початку інфаркту, а летальність становить 10%. В Україні ж, за даними того ж ресурсу, хворий отримує першу допомогу через 7.5 години від початку інфаркту; летальність при цьому становить 18.5%. Смертність зростає!

Але чи можна сказати, що високий рівень смертності від інфаркту в Україні пов'язаний виключно з, м'яко кажучи, неідеальним станом галузі охорони здоров'я?

Розвиток хвороби можна призупинити на ранній стадії. Але, на відміну від жителів країн з високим рівнем доходу, далеко не всі українці мають можливість скористатися ефективними програмами по наданню комплексної первинної медико-санітарної допомоги для раннього виявлення і лікування осіб з факторами ризику (зазвичай такі послуги надають недержавні спеціалізовані лабораторії та клініки).

Крім того, у кризу людина починає активно економити на здоров'ї: рідше ходить до лікаря, менше відпочиває. Постійний стрес, який пов'язаний зі складною економічною ситуацією в країні, теж негативно відбивається на стані серцево-судинної системи. Так і виходить, що люди вмирають від інфаркту навіть у молодому віці, часто в найпродуктивніші роки життя.

Втім, можливість знизити рівень смертності від інфаркту в країні є. Для початку, кажуть медики, українці повинні почати приділяти здоров'ю свого серця більше уваги.

Похожие статьи:

ОбществоСерце синього кита важить 181 кг

Здоровье и медицинаЧерез приймання антибіотиків може зупинитись серце

Здоровье и медицинаВперше пересаджено серце виготовлене 3D принтером

Здоровье и медицинаСмертельно небезпечне проживання вище сьомого поверху

ОбществоКофеїн завдає великої шкоди серцю

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети