СНІД нарешті зупинять

30 августа 2015
2586 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article10185.jpg

Дослідники з Гладстонского інституту вірологіі та імунології (Гладстон Інститут вірусології та імунології) виявили, що ВІЛ не викликає СНІД своєю безпосередньою дією на імунні клітини носія. Це відбувається шляхом впливу самих клітин один на одного, повідомляє Медпортал.

Вірус може поширюватися у вигляді вільно циркулюючих частинок, які інфікують імунні клітини носія, або ж інфіковані клітини можуть передавати його іншим, ще не зараженим. Саме другий механізм — клітинна передача — в 100-1000 разів ефективніша у запуску ланцюжка реакцій, що приводить до загибелі імунних клітин в організмі. «Головні» вбивці «СD4-Т-клітин у лімфатичних тканинах — інші заражені клітини, а не вільно циркулюючий вірус І для активації основного механізму клітинної смерті потрібно саме міжклітинна передача ВІЛ.», — Говорить співавтор дослідження Гілад Дойтш (Гілад Doitsh).

Раніше було виявлено, що 95% випадків клітинної смерті від ВІЛ викликано самознищенням імунних клітин шляхом піроптоза: характерного шляху загибелі клітини, при якому активується фермент каспаза-1, що приводить до руйнування клітини і викиду її вмісту у міжклітинний простір, а також до синтезу білків, які борються із запаленням. Піроптоз — описаний кілька років тому механізм загибелі клітин в ході боротьби з інфекційними агентами. Як стало зрозуміло з описуваного дослідження, масовий піроптоз може бути запущений тільки міжклітинною передачею ВІЛ, прямий контакт з інфекційним агентом не дає такого ефекту.

Ця версія була підтверджена в серії експериментів, модифікуючих вірусну передачу: змінювалася ДНК самого вірусу; блокувалися міжклітинні синапси; збільшувалася відстань між клітинами, щоб утруднити їх контакт. Тільки переривання клітинного контакту припиняло смерть лімфоцитів. І тільки при міжклітинній передачі вірусу каспаза-1 активувалася і викликала піроптоз.

«Дослідження кардинально змінює наші уявлення про те, як ВІЛ викликає масову загибель клітин, і зміщує фокус з вільного вірусу на заражені лімфатичні клітини Запобігаючи міжклітинну передачу, ми ймовірно зможемо блокувати програми самознищення і зупинити розвиток ВІЛ-інфекції в СНІД.», — Каже ще один з авторів, директор інституту Уорнер Грін (Уорнер С. Грін).

Похожие статьи:

Здоровье и медицинаВчені нарешті зупинили рак!

Здоровье и медицинаСкоро настане кінець епідемії Сніду

Здоровье и медицинаЯк боротись із простудою?

IT-ТехнологииSanDisk випустить носії ємкістю 8 ТБ

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети