В чайних пакетиках виявили велику кількість фтору

22 июня 2015
2347 просмотров Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article9273.jpg

Використання дешевих пакетиків для чаю може мати негативні наслідки для вашого здоров'я, йдеться в звіті недавнього дослідження. Вивчення дешевих одноразових пакетів з чаєм, включило продукцію відомих марок, та показало їх перенасичення фторидами. Це призводить до перевищення щоденної норми споживання цих сполук і призводить до високого ризику зубних і кісткових захворювань.

Експерти вже закликали виробників і торгову мережу давати вірну інформацію на упаковках з чаєм (зазвичай, наявність фторидів вказується, як позитивний фактор поживної цінності чаїв).

Професори Пол Лінч і Ардхана Мехра, за участю аспіранта Лори Чен (всі з Університету Дербі) порівняли рівні фтору у 38 видів пакетованого чаю. За допомогою іон-селективного електродного аналізу, який дозволяє визначати мікроелементи в рідинах, вони досліджували рівні фтору. Для цього, вчені, заварювали чай в пакетиках протягом 2 хвилин, а потім обчислювали кількість фтору, яка потрапляє в організм з чотирьох чашок чаю в день.

Дорослій людині вкрай не рекомендується споживати більше 3,57 мг. фтору в добу.

Однак у дослідженні було виявлено, що рівень фтору в чотирьох чашках чаю перевищує добову норму на 75 -120%. В середньому, в чотирьох дешевих чайних пакетиках містилося 6 мг. фтору.

Як зазначили вчені, кількість фторидів у дешевих і дорогих чайних пакетиках мають значні відмінності. Закономірність зберігалася, як в зеленого, так і чорного чаю. У той час, в зеленому чаї виявилося фторидів менше, ніж у чорному.

У середньому, різниця між дешевими і дорогими чайними пакетиками становила 3,3 мг. фтору на літр (4 заварених пакета).

Чим менше піддавався чай промисловій обробці, тим менше в ньому було фтору.

Постійне перевищення рекомендованих норм споживання фтору загрожує букетом проблем для здоров'я.

Не варто забувати, що крім чаю значущі концентрації фторидів містяться в морепродуктах, деяких джерелах питної води, зубній пасті і т. д.

Підвищене споживання фтору, також пов'язане з ризиком розвитку остеопорозу, підвищеної небезпеки утворення каменів у нирках (характерна хвороба для людей, що живуть у місцевості з фтористою питною водою).

Фтор впливає на розвиток раку кісток у молодих людей.

«Зрілі листя чайної рослини мають властивість акумулювати фтор», — розповідає Лора Чен. — «Для дорогих сортів чаю використовують бруньки та молоді листки, в той час, як чим дешевший чай, тим більш зріле листя.»

«Хоча фтор і є одним з найважливіших для здоров'я мікроелементів, він бере участь у рості кісток і профілактики карієсу, але його надлишок загрожує згубними наслідками. Люди споживають дешеві чаї в пакетиках, додатково до інших джерел фтору, отримують вбивчі дози мікроелементів, які загрожують здоров'ю в довгостроковій перспективі.»

Похожие статьи:

Здоровье и медицинаЛегенды и истоии о чае

Общество​Однажды в Китае некто открыл растение, в котором обитал Дух

Продукты питанияЛегенды и истории о чае

Продукты питанияПуэр

Здоровье и медицинаКитайский чай — как выбрать, заварить и насладиться

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети