В людському мозку є музичний відділ

21 декабря 2015
1799 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article11420.jpg

У слуховій корі півкуль мозку є група нервових клітин, які відгукуються переважно на музику.

Ми легко відрізняємо на слух музику від мови або, наприклад, від звуку кроків. Але чи означає це, що в нашому мозку є спеціальні ділянки, налаштовані саме на звуки музики, або ж музичні зони насправді суміщають декілька функцій, і розпізнавання музики — лише одна з них?

Нейробіологи з Массачусетського технологічного інституту стверджують, що правильне перше твердження — в слуховий корі дійсно є нейрони, призначені для музичної інформації. В експерименті брали участь 10 осіб, які слухали самі різні речі: і музику, і мову, і телефонні дзвінки, і шум проїжджаючого автомобіля, і т. д.

Мозок слухача сканували в магнітно-резонансному томографі, який взагалі-то не дозволяє розрізняти досить невеликі групи клітин. Межа функціональної МРТ — сотні тисяч або мільйони нейронів, і якщо, наприклад, відмінності в активності відбуваються в двох розташованих поруч клітинних кластерах, в кожному з яких по 500 000 нейронів, то МРТ це побачить, а от якщо там буде по 10000, або по тисячі клітин, то вже ні, ці зони зіллються в одну, нехай навіть їх активність буде сильно відрізнятися.

Проте, цього разу дослідникам вдалося вийти з положення за допомогою вдосконаленої обробки даних від МРТ, що дозволило розрізнити порівняно невеликі (в десятки тисяч) групи нейронів. У результаті в слуховій корі знайшли шість груп клітин, для яких була характерна звукова спеціалізація, тобто вони переважно реагували на звуки певного роду або ж певну характеристику звуку. Одна з груп виявилася музичною, інша — речовою, решта відстежували загальні акустичні параметри (висоту і частоту).

Результати експериментів незабаром вийдуть в журналі Neuron. Кора мозку, відповідальна за сприйняття звуків, за функціями досить неоднорідна, і автори роботи особливо підкреслюють, що мовні і музичні групи нейронів не перетиналися з первинною слуховою корою, тоді як інші чотири знайдених нейронних кластери з нею якраз перекривалися. 

Похожие статьи:

ОбществоКім Чен Ин заборонив слухати пісні з чорного списку

Женский разделКожного дня потрібно задумувати 3 важливих справи

Образование и наукаМузика має свою історію

IT-ТехнологииУ Facebook з'явиться музика

Здоровье и медицинаМузика позитивно впливає на наше здоров'я

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети