Вчені можуть визначити рак за слиною

24 апреля 2015
4762 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8390.jpg

Як відомо, медицина не стоїть на місці в боротьбі за наше здоров'я. Внесли свій внесок у цю добру справу і українські вчені, вони розробили нову методику діагностики раку, яка виробляється за слиною пацієнта.

Багато в наш час воліють про лікування в Німеччині і за кордоном (поки це дійсно ефективніше), але як видно медицина колишніх радянських країн також активно розвивається. Спочатку були досліджені кальцій-зв'язуючих ядерних білків. Під впливом факторів раку (канцерогенів) формується активний ріст ракових клітин, потім певні дефектні фосфопротеїди потрапляють в кров і в слину, де їх можна виявити новим методом Суслова. У чому ж полягає безперечна перевага цього методу?

— По-перше, цей спосіб не поступається по точності діагностиці раку по крові, але при цьому він не травматичний. До того ж цей метод універсальний — його чутливість досягає стовідсоткових показників. Це дійсно прорив, адже навіть при гістологічному дослідженні тканин похибки можуть досягати 12%.

— По-друге, метод діагностики раку за слиною, уможливлює виявлення злоякісного утворення на ранніх стадіях, незважаючи на місце локалізації та тип пухлини. А адже всі відомі маркерні системи вимагають попереднього встановлення локалізації процесу, досі не існує загальних маркерів відповідних для всього організму. А поки проходить процес встановлення локалізації та типу злоякісної пухлини, зникають дорогоцінний час і фінанси. Потрібно за методом Суслова для постановки діагнозу лише 1 мл слини. Обробка даних здійснюється за допомогою спектрофотометрів і персонального комп'ютера. Виконуються три модифікованих онкопроби з використанням декількох реактивів (це підвищує точність діагностики). Досить значущою перевагою даного методу діагностики раку за слиною вважається доступність і простота виконання, метод просто незамінний для моніторингу ефективності та успішності протипухлинної терапії. Обнадіює ще й те, що практично всі види раку на початковій стадії хвороби повністю виліковні. Приміром, досить успішно проводиться лікування раку печінки і легенів у Німеччині, за умови його ранньої діагностики. А висока смертність серед онкохворих пояснюється швидше відсутністю якісного методу раннього виявлення цього важкого захворювання. Звичайно, багато залежить і від методів самого лікування. Припустимо, операції лікування серця в Німеччині заслужили велику довіру серед пацієнтів, завдяки якісній апаратурі і високої кваліфікації медперсоналу. Але все ж не занедбаність хвороби сильно полегшує працю лікарів!

Похожие статьи:

Здоровье и медицинаНародилась дівчинка з велетенським язиком

Здоровье и медицинаДивна хвороба, яка заважає жити

Здоровье и медицинаТим хто хворів на Еболу заборонено займатись сексом

Здоровье и медицинаВчені зробили мишу прозорою

Здоровье и медицинаЛюбов – небезпечна хвороба, яку потрібно лікувати

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети