Вчені навчились відновлювати пам'ять

8 июня 2015
2439 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article9040.jpg

Психологічні та медичні проблеми, пов'язані з наслідками позбавлення пам'яті, змушують вчених знову і знову повертатися до питання про те, як повернути втрачені спогади. Днями японські експерти повідомили, що ними розроблена методика, яка дозволяє повернути пам'ять людині.

Перед тим, як зробити таку заяву, вчені провели серію дослідів на лабораторних гризунах, для випробування нової методики. У ході експериментів мишей спочатку позбавляли пам'яті за допомогою спеціального уколу, який викликає ретроградну амнезію, а потім повертали втрачені моменти за допомогою особливих маніпуляцій. Для цього було проведено спеціальний вплив на центральну нервову систему гризунів. Вчені безпосередньо задіяли під час експерименту нейрони.

Для того щоб повернути пам'ять експерти використовували медичні препарати, які були створені саме для того, щоб відновити втрачену пам'ять.

Ця інноваційна розробка одразу ж зацікавила медичних фахівців та психологів по всьому світу. Адже досі лікарських засобів для боротьби з ретроградною амнезією не існувало. Такого виду амнезія характерна тим, що у людини зникають з пам'яті окремі фрагменти життя. Зазвичай цей вид амнезії виникає після впливу деяких медичних препаратів, перенесених інфекційних захворювань, пов'язаних з ураженням мозку, а також травм. Іноді короткочасна амнезія виникає як наслідок електросудомної терапії. До того ж при такій втраті пам'яті людина забуває події, які передували моменту ураження мозку. У більшості випадків через деякий час до пацієнтів з ретроградною амнезією повертається втрачена пам'ять. Але для інших ці спогади так і залишаються викресленими з життя. Причому людина часто з точністю до дрібниць може розповісти про те, що відбувалося давно, згадати яка краватку була на ньому 5 років тому або назвати всіх гостей на весіллі у друга, і абсолютно забути про те, що передувало амнезії.

Зараз японські дослідники планують провести нову серію випробувань, але вже на людині. Хоча навіть статистичні дані, отримані під час дослідів над гризунами говорять про те, що нова методика — це справжній прорив в області психології, що займається вивченням пам'яті і наслідків, пов'язаних з її втратою.

Похожие статьи:

Здоровье и медицинаЯк стати щасливим?

Здоровье и медицинаСовременная медицина продливает жизнь человеку

Здоровье и медицинаПолезности брокколи

Новости в миреУ Хорватії понад 300 працівників медицини притягнуті до суду за корупцію

Здоровье и медицинаУ Харкові пройде Всеукраїнська тренінг-программа для лікарів

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети