Вчені навчилися передбачати рак за 13 років до початку захворювання

2 мая 2015
4728 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8488.jpg

Наукові співробітники Гарвардського і Північно-Західного університету США заявили, що можуть тепер передбачати появу раку в людини аж за 13 років до його розвитку при стовідсотковій точності прогнозу. Вони розробили метод прогнозної діагностики, заснований на оцінці ділянок хромосом.

За словами американських вчених, діагностувати рак зі стовідсотковою ймовірністю дозволяє вивчення розміру і швидкості зношування теломерів — кінцевих ділянок хромосом. Результати експериментів показали, що теломери, що захищають хромосоми від руйнування, у людей, схильних до раку, зношуються і діляться набагато швидше, ніж у звичайних людей. Процес стоншування теломерів зупиняється рівно за чотири роки до того, як рак переходить в активну стадію розвитку.

При проведенні експериментів учені спостерігали за 792 людьми протягом 13 років. Більш 135 учасникам діагностували схильність до раку, включаючи рак простати, шкіри, легенів і лейкемію.

Нагадаємо, що завідувач відділенням гематології Київського обласного клінічного онкологічного диспансеру розповів проблеми профілактики і лікування пухлин. Як він пояснив, рак — це дуже загальне поняття. Одне і те ж слово може мати різні значення, але коли в народі кажуть слово «рак», під цим словом може розумітися будь злоякісна пухлина. На одну планку ставляться принципово різні захворювання, з різним прогнозом, з різними можливостями і методами лікування.

Тоді як є пухлини, при яких видужування принципово неможливо, але можливе тривале продовження життя, тобто можна жити на тлі певних терапевтичних впливів. І навпаки, є пухлини, при діагностуванні яких на пізній стадії однаково поганий прогноз, де б людина не лікувалась.

Похожие статьи:

Здоровье и медицинаНайнебезпечніші хвороби в історії людства

Здоровье и медицинаСифіліс-експерименти: 800 чоловік були заражені для спостережень

Здоровье и медицинаВООЗ закликає відмовитися від таких назв хвороб, як свинячий грип, мавпяча віспа, пташиний грип

Здоровье и медицинаГрейпфрутовий сік захищає від раку

ОбществоСтівен Хокінг зізнався, що хоче покінчити із собою

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети